3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Olimpiada Sportowców-Polska Top 4×400 sztafeta mieszana zdyskwalifikowana USA

TOKIO (Reuters) – Mieszana sztafeta 4×400 m zadebiutowała w piątek olimpijskim debiutem w Tokio, wśród kontrowersji związanych z dniem otwarcia programu lekkoatletycznego, a Polska znalazła się na szczycie harmonogramu wyścigu po dyskwalifikacji przez drużynę amerykańską.

Ta dyscyplina, w której zespoły składające się z dwóch mężczyzn i dwóch kobiet rywalizują ze sobą w dowolnej kolejności, byłaby ulubieńcem tłumów w swojej wyjątkowej i nieprzewidywalnej formie.

Ale pod nieobecność kibiców z powodu epidemii Covit-19 pozostawiono członkom zespołu kibicowanie innym sportowcom na Stadionie Olimpijskim.

Drużyna USA, w skład której wchodzili Elijah Godwin, Lynna Irby, Taylor Manson i Price Deadmon, szybko skończyła w pierwszym kolorze, ale potem straciła prawo do zmiany pałki poza strefą transferową.

„Błędy się zdarzają, my ludzie, możemy popełniać błędy. Jeśli pod koniec dnia dostaniemy DQ (dyskwalifikowanie), awansujemy naszego lidera, ponieważ wiem, że rywalizowaliśmy w najlepszy możliwy sposób” – powiedział Godwin. „Jestem dumny ze wszystkich naszych towarzyszy i kobiet.

„Wychodzimy, robimy co w naszej mocy. To była dla nas kompletna niespodzianka. Wszystko, co możemy zrobić, to przygotować się na przyszłość i zobaczyć, co będzie dalej”.

Stany Zjednoczone zdobyły złoto, gdy sztafeta mieszana odbyła się po raz pierwszy na Mistrzostwach Świata w Doha w 2019 roku i są faworytami do zdobycia pierwszego złota olimpijskiego na imprezę w Tokio.

Dominikana również została zdyskwalifikowana, choć odpadła z kwalifikacji do sobotniego finału.

Podczas gdy zespoły mogą wybrać dowolną kolejność dla swoich sportowców, większość wybrała mężczyznę, który prowadzi w pierwszej rundzie, dwie kobiety w kolejnych dwóch rundach i mężczyznę biegnącego zakotwiczoną stopą w sztafecie.

Nigeria była jedyną drużyną, która wstrzymała sprawy z męskim biegaczem na trzecim etapie podczas pierwszego biegu.

Samson Nathaniel cierpliwie dał Okanowi George’owi około 30 metrów przewagi, ale w ostatnim etapie nigeryjskiej sztafety żeńskiej wszyscy mężczyźni przeszli wygodnie.

READ  Polonia aprueba lei autoriza recharge a migrantes en su frontera

Polska próbowała wyjechać z dwoma mężczyznami na pierwsze dwie rundy w Doha, ale bezskutecznie chcieli zaryzykować w piątek.

W pierwszym etapie pobiegł Darius Kovaluk, a za nim Iga Palmcord-Witten i Malkorsada Holeb-Kovalik w ostatnim biegu Kazetana Ducińskiego w Polsce 3:10,44.

Holandia zajęła drugie miejsce, a Jamajka trzecie w klasyfikacji generalnej.

(Raport Sudipto Ganguly; Redakcja Eda Osmonda)