18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Siatkówka: druga porażka Polski z Japonią, Brazylia powstrzymała Stany Zjednoczone

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 – Siatkówka – Men’s Pool A – Japonia v Poland – Ariak Arena, Tokio, Japonia – 30 lipca 2021. Bartos Krak z Polski świętuje z graczami. (REUTERS / Carlos Garcia Rawlins)

TOKIO – Mistrzyni świata w siatkówce mężczyzn zmierzyła się z entuzjastyczną Japonią w setach pucharowych, a Brazylia uciekła od wczesnych obaw przed pokonaniem w piątek Stanów Zjednoczonych.

Wilfredo Lyon, który wygrał z Wenezuelą, wrócił do złota i przesunął się na 10 punktów w czołówce polskiej puli A, ponieważ był trzecim najlepszym strzelcem z 17 punktami i dwoma asami w Tokio.

Kapitanowie Yuki Ishikawa i Yuji Nishida zdobyli najwyższe noty Japonii, odpowiednio 16 i 13, ale polskie doświadczenie i obrona utworzyły 12 bloków, dzięki czemu Japonia znalazła się na drugim miejscu.

– Zaczęliśmy dobrze serwować, ale pogorszyliśmy się w ostatnich dwóch setach. Nasz szybki atak nie był dobry – powiedział trener Japonii Yuichi Nakaichi. „Ich Libero (Pavel Jadersky) naprawdę kontrolował mecz”.

Brazylia, numer jeden na świecie i złota medalistka z 2016 roku, była oszołomiona w secie otwierającym, chociaż Stany Zjednoczone uratowały cztery sety, zdobywając kolejne trzy punkty 30-32, 25-23, 25-21, 25-20, aby zająć drugie miejsce. W basenie B.

Brazylijski zapolowy Ricardo Lucarelli zdobył 19 punktów, wspierany przez Yondi Leala (18 punktów) i Wallace de Souza (17 punktów), ponieważ został wyeliminowany z kolejnych setów przez Rosyjski Komitet Olimpijski.

– Po porażce mieliśmy spotkanie zespołowe i wczoraj trenowaliśmy na wakacjach – powiedział kapitan Bruno Resente. „Myślę, że pomogło to oczyścić nastrój po tej stracie i przywrócić naszą pewność siebie”.

Trener Brazylii Renan Doll Soto pochwalił swojego kapitana, który miał w turnieju 51 setów.

„Bruno jest bardzo sprytny w swoich setach. Zawsze śledzi liczby i procenty w zestawieniach w każdym secie i dokonuje mądrego wyboru, aby ustawić nasz atak” – powiedział Doll Jotto.

Kanada pokonała Wenezuelę 25-13, 25-22, 25-12 i wywalczyła trzy punkty straty do Polski. -21 wygrywa z Iranem. Włochy są na drugim miejscu z ośmioma punktami.

Argentyna pokonała dolną Tunezję w grupie B w pięciu setach i na krótko awansowała na czwarte i ostatnie kwalifikacje.

ROC był ostatnim pozostałym zespołem, ale 20-punktowa przewaga Jean Party doprowadziła Francję do zwycięstwa 25-21, 20-25, 25-17, 25-20, spychając Stany Zjednoczone na czwarte miejsce, a Argentynę na piąty mecz grupowy. finał.

Sprawozdania Rohita Naira w Bangalore; Edytowanie przez Toby’ego Davisa i Christiana Ratnetza

Zdjęcia

Więcej historii, które mogą Cię zainteresować

READ  Sąsiedzi Białorusi wzmacniają swoje granice po ugodzie Kremla z Prigożynem.