21 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Oleksandr Usyk wykończył Dubois w Polsce na dziewiątym miejscu

Oleksandr Usyk wykończył Dubois w Polsce na dziewiątym miejscu

Oleksandr Usyk pokonał DuBois w Polsce.
Niebiańska gra

Ukrainiec Oleksandr Usyk, stowarzyszenie, organizacja i mistrz świata wagi ciężkiej Międzynarodowej Federacji Bokserskiej, obronił swoje korony, pokonując w sobotę na gali Stellar w dziewiątej rundzie przez nokaut w dziewiątej rundzie Anglika Daniela Dubois, który został regularnym mistrzem WBA w wadze ciężkiej. Ciekawa bitwa bilbordowa na Stadionie Wrocław we Wrocławiu.

Usyk dwukrotnie posłał Dubois na płótno. Pierwszy knockdown nastąpił w ósmej rundzie, a zakończył go na początku dziewiątej, wysyłając Dubois na płótno krótką prawą ręką.

Anglik próbował wstać, aby kontynuować walkę, jednak nie był w dobrej formie, a portorykański sędzia Luis Papon zdecydował się przerwać walkę po 48 sekundach dziewiątej rundy.

Zwycięstwo Usyka było jasne, ale wśród kontrowersji w piątej rundzie Dubois uderzył prawą ręką w pas, co Pabón zarządził niski cios. Usyk potrzebował co najmniej pięciu minut, aby w pełni dojść do siebie, co pozwoliło mu wrócić silnym i zdominować Anglika.

W ogromnej atmosferze na Stadionie Wrocław, gdzie od czasu rosyjskiej inwazji w Polsce mieszkało wielu ukraińskich kibiców, w pierwszej rundzie walki obie strony obu zawodników były uważnie obserwowane, a Usyk maksymalnie to wykorzystał. . Długie dźgnięcie prawa do stopniowej kontroli działań. Dubios wyglądał szybko i solidnie, ale w pierwszej rundzie miał więcej rąk.

W drugiej minucie Usyk wylądował prosto w lewo, do brody DuBoisa, powodując lekkie ugięcie jego nóg. Powtórzył cios, ale Dubois dobrze trafił w lewą stronę Ukraińca. DuBois próbuje odpowiedzieć, ale Usyk go pokonuje.

W trzeciej rundzie Usyk nadal prowadził atak, wykonując szybkie kombinacje na swoim krótkim prawym haku. Duboisowi udaje się zadać kilka ładnych pchnięć lewą stroną, ale większość z nich pochodzi od Usyka. Mistrz Ukrainy dobrze kończy tę rundę.

Czwarta runda z dodatkowymi zajęciami od DuBois. Ale Usik przewyższa go wydajnością i szybkością.

READ  Polska chce "zająć zachodnią część Ukrainy" - mówi rosyjski wywiad

Odchodząc w piątej rundzie, niska prawa ręka Dubois i Usyka boleśnie trafiła w płótno. Będąc w centrum pasa Usyka, wydawało się to uzasadnione. Ukrainiec potrzebuje stosunkowo czasu, aby w pełni dojść do siebie, a Dubois w dalszym ciągu rzuca go w dół pola. Denerwuje to Usyka, który stara się oddać jak najlepsze strzały.

W szóstej rundzie Usyk wnosi swoją siłę uderzenia i szybkość do człowieczeństwa Dubois, który pod koniec rundy rzuca dobrą lewą ręką i potężnym hakiem w wątrobę.

W siódmym secie, po dwóch mocnych prawach do podania Duboisa, Usyk doskonale zareagował, uderzając lewymi hakami w grzywę Anglika. Usyk posyła Anglika na swój róg w złej pozycji mocnym duszeniem.

Pod koniec ósmej rundy Usyk zasypywał Dubois człowieczeństwem, przechodząc na płótno i został wyraźnie pokonany. Usyk był lepszy w rundzie, wyraźnie zyskując przewagę po powaleniu w końcówce rundy, w którym Dubois został obroniony przez dzwonek.

W dziewiątym Usyk zaczyna oddawać celne i szybkie strzały. Krótkim prawym posłał Dubois na płótno, został mocno uderzony, a sędzia Louis Babon postanowił położyć kres jego cierpieniom.

Walka zakończyła się w 48 sekundzie dziewiątej rundy, a Usyk był lepszym zwycięzcą w środku kontrowersji w piątej rundzie. Usyk poprawił swój rekord do 21-0 po 14 nokautach, podczas gdy Dubois, który dziś wyglądał na odważnego, spadł do 19-2 po 18 nokautach.