27 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Odzyskują ciało Oriona Hernandeza i kolejnych zakładników

Odzyskują ciało Oriona Hernandeza i kolejnych zakładników

Co wiemy o petycji Republiki Południowej Afryki do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości o powstrzymanie izraelskiej inwazji na Rafah

W dniu 10 maja Republika Południowej Afryki zwróciła się do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości z pilnym wnioskiem o zastosowanie dodatkowych środków w sprawie o ludobójstwo przeciwko Izraelowi.

Sąd wyda wyrok dzisiaj.

Republika Południowej Afryki oskarżyła Izrael o wydanie nakazu przymusowej ewakuacji w mieście Rafah w południowej Strefie Gazy „w celu narażenia życia cywilów, a nie w celu ich ochrony”.

Południowoafrykański prawnik, profesor Max du Plessis, potępił przymusową eksmisję setek tysięcy Palestyńczyków z Rafah i wyznaczenie przez Izrael „stref humanitarnych” w innych częściach Gazy.

Du Plessis powiedział na rozprawie Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w Hadze 16 maja, że ​​środki te „raczej zagrażają życiu cywilów, niż je chronią”.

Dodał: „Tak zwane obszary humanitarne nie są bezpieczne. Obszary te są strzeżone przez te same siły izraelskie, które zaatakowały Palestyńczyków”.

Dodał: „Izrael przeciwstawił się temu sądowi, oblegając, oblegając i bombardując zatłoczone miasto Rafah”.

„Ludobójczy zamiar”: Prawnik powiedział, że „izraelskie bombardowanie Rafah na dużą skalę” oraz zamknięcie wjazdów i wyjazdów „niezbędnej pomocy dla już zdewastowanej ludności” wskazuje na „zamiar ludobójczy”, zauważając, że atak armii izraelskiej na miasto „celowo wymierzony” warunki niezbędne do osiągnięcia „fizycznego i biologicznego zniszczenia” Palestyńczyków.

Rozprawa przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości: Izrael, który odrzucił twierdzenia Republiki Południowej Afryki, że narusza Konwencję o ludobójstwie z 1949 r., uznając je za „bezpodstawne”, odpowiedział na zarzuty, argumentując, że zastępca prokuratora ds. prawa międzynarodowego Gilad Noam powiedział, że „wielokrotne nazywanie czegoś ludobójstwem nie oznacza. ..Nic” nie czyni tego ludobójstwem, a powtarzanie kłamstwa nie czyni go prawdą. Naoum powiedział, że konflikt zbrojny nie jest równoznaczny z ludobójstwem.