9 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Objawy ostrzegające przed wystąpieniem choroby Parkinsona

Objawy ostrzegające przed wystąpieniem choroby Parkinsona

the Choroba Parkinsona Jest to przewlekła choroba neurodegeneracyjna spowodowana m.in zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego, W szczególności z neuronów kontrolujących ruch. Charakteryzuje się postępującą utratą neuronów produkujących dopaminę w obszarze mózgu zwanym substantia nigra. Tak przepisuje je lekarz Eryka TorresaKierownik Zakładu Zaawansowanych Neuronauk Quironsalud Torrevieja i Alicante.

Choroba Parkinsona Druga najczęstsza choroba neurodegeneracyjnaDopiero po chorobie Alzheimera. Ponadto częściej występuje u mężczyzn niż u kobiet. Pojawia się zwykle w szóstej dekadzie życia, a ryzyko jego pojawienia się wzrasta wraz z wiekiem; Jednak diagnoza nie jest rzadkością w wieku poniżej 50 lub 40 lat. Istnieje kilka przypadków u młodych dorosłych.

the Najbardziej znany objaw Z motorycznej choroby Parkinsona: Drżenie, sztywność, spowolnienie ruchów, zmiana chodu i odruchów posturalnych. Może być również Zmiany w głosie, wyrazie twarzy i piśmie.

przez lata, Choroba postępuje, a objawy mogą się nasilać. Jednak od początkowych stadiów choroby mogą pojawić się objawy pozaruchowe, takie jak np Depresja, lęk i zaburzenia snu.

Główne objawy

Dr Erika Torres zwraca uwagę, że aby mówić o objawach choroby, trzeba je podzielić Silniki i niesilniki.

Objawy motoryczne

Wśród objawów motorycznych choroby Parkinsona wyróżniają się drżący, która jest najlepiej poznaną i najściślej związaną z tą chorobą, obserwowaną u pacjentów z hiperkinezą. Jednak ważne jest, aby to wyjaśnić Nie wszyscy pacjenci z drżeniem mają chorobę Parkinsona i nie wszyscy pacjenci z chorobą Parkinsona mają te drżenia.

Wręcz przeciwnie, są pacjenci z zaburzeniami ruchu i to przeważa Bezruch i powolność jego działańz czym często się kojarzy Zmniejszona mimika twarzy i niepewny chód. Ponadto mogą cierpieć Zmiany posturalne i odruchy posturalneodpowiedzialny za upadek, którego doznał w bardziej zaawansowanych stadiach.

Objawy pozamotoryczne

Objawy niemotoryczne związane z tą chorobą są mniej znane, ale nie mniej istotne. Są to te związane z zaburzeniami trawienia, jak np trzymaćI Poznanie, sen, dysfunkcje ekonomiczne, język, ból i zaburzenia emocjonalnejak frustracja i niepokój.

READ  Sieć monitoringu mikrobiologicznego przed bakteriami opornymi

Należy to wziąć pod uwagę Nie wszyscy pacjenci doświadczają objawów lub postępów w ten sam sposóbponieważ ta choroba ma duże zróżnicowanie w swojej ekspresji.

Testy do diagnozowania choroby Parkinsona

Diagnoza opiera się przede wszystkim na wywiadzie z pacjentem oraz badaniu przedmiotowym przez neurologa mającego doświadczenie w zaburzeniach ruchu. Czasami polegamy na innych badaniach uzupełniających, które pomagają nam uzyskać dokładniejszą diagnozę i wykonać badanie krwi i jeden Tomografia komputerowa czaszki Również Rezonans magnetyczny mózguco pozwala nam wykluczyć choroby, które mogą dawać podobne objawy.

Kierownik Zakładu Zaawansowanych Neuronauk Quironsalud Torrevieja i Alicante Wskazuje również, że mają rozszerzenie Przezczaszkowe USG Doppleraktóry pomaga w ocenie rezonansu istoty czarnej śródmózgowia oraz badania medycyny nuklearnej, takie jak PET i SPECTz różnymi trackerami, które pozwalają nam odróżnić chorobę Parkinsona od innych chorób Parkinsona, które mogą dawać podobne objawy.

Jeśli chodzi o Badania genetyczneobecnie nie ma ogólnych zasad ich stosowania, więc indywidualizacja każdego przypadku pokaże, czy jest to właściwe, czy nie.

Czy choroba Parkinsona jest dziedziczna?

Dr Erika Torres zwraca uwagę, że większość przypadków choroby Parkinsona ma swoje źródło Przyczyna idiopatyczna. Jednak 15% przypadków jest związanych z dziedziczeniem rodzinnym, więc ma podłoże genetyczne. Jeśli określimy trochę więcej, 2-3% późnych przypadków będzie spowodowanych mutacjami, a 50% wczesnych przypadków będzie również dziedzicznych.

Dodatkowo dodaje, że w ramach niegenetycznych czynników ryzyka należy je podzielić na dwa: modyfikowalne i niemodyfikowalne. W czynnikach niemodyfikowalnych znajdujemy wiek, płeć i rasę. Z drugiej strony, w czynnikach modyfikowalnych, Narażenie na pestycydyCo zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia choroby. Z drugiej strony, Ćwiczenia fizyczne i spożycie kofeiny lub herbaty Mogą zmniejszyć ryzyko i uchronić nas przed chorobą Parkinsona.

Quironsalud Posiada zaawansowanych neurologów, którzy pomogą Ci poznać objawy choroby.

READ  Kodeks Drezdeński ujawnia, w jaki sposób Majowie przepowiadali zaćmienia