27 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nowe badanie może potwierdzić przewidywania Stephena Hawkinga dotyczące roli czarnych dziur w powstaniu wszechświata

Wysłano:

20 grudnia 2021 04:47 GMT

W niedawnej publikacji naukowej wyjaśniono alternatywny model ciemnej materii złożonej z czarnych dziur, która przyczyniła się do powstania gwiazd i planet w naszym Układzie Słonecznym.

Niedawno międzynarodowa grupa astrofizyków Sugestia Alternatywny model pochodzenia wszechświata, za pomocą którego starają się potwierdzić teorię zaproponowaną przez fizyków Stephena Hawkinga i Bernarda Carra w 1970 roku. Eksperci z uniwersytetów w Miami (USA), Yale (USA) i Europejskiej Agencji Kosmicznej sugerują, że reprezentują pierwotne czarne dziury Każda ciemna materia we wszechświecie.

Profesor Nico Cappelluti z Uniwersytetu w Miami wyjaśnił Uwolnienie Wydany w ten czwartek.

Nowa badanie, który został przyjęty do publikacji w The Astrophysical Journal, sugeruje, że jeśli wszystkie czarne dziury Stworzony zaraz po Wielkim Wybuchu„Mogły zacząć się łączyć, tworząc z czasem coraz bardziej masywne czarne dziury. Gwiazdy wokół tych skupisk ciemnej materii tworzyłyby układy słoneczne i galaktyki przez miliardy lat”.

Gunter Hasinger z Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). wskazany Że czarne dziury o różnych rozmiarach są nadal „zagadką” nauki, ponieważ w tej chwili nie znaleziono odpowiedzi, która wyjaśniałaby, w jaki sposób „supermasywne czarne dziury mogą Dużo urosłeś w stosunkowo krótkim czasie dostępne od istnienia wszechświata.”

„Biorąc pod uwagę mechanizmy, które obserwujemy dzisiaj we współczesnym wszechświecie, nie miały wystarczająco dużo czasu, aby się uformować. To również rozwiązałoby odwieczną tajemnicę, dlaczego galaktyka jest tak masywna Zawsze pasuje do masy supermasywnej czarnej dziury w jej centrum” – przekonywał z jego strony Capilotti.

READ  Prowadzą kurs-warsztat z medycyny dla zwierząt egzotycznych - Komentarz

Podobnie Priyamvada Natarajan, profesor astronomii i fizyki na Uniwersytecie Yale, porównał pierwotne czarne dziury, jeśli istnieją, do „nasien”, które dawałyby początek supermasywnym czarnym dziurom, nawet znajdującym się w centrum naszej galaktyki. „To, co osobiście uważam za bardzo ekscytujące w tym pomyśle, to sposób: jednoczy Naukowiec powiedział elegancko, że dwa naprawdę trudne problemy, nad którymi pracowałem, dotyczyły badania natury ciemnej materii oraz powstawania i wzrostu czarnych dziur, a także rozwiązywania ich wszystkich naraz”.

Co więcej, naukowcy ujawnili, że badanie pierwotnych czarnych dziur może pomóc w ustaleniu przyczyn tajemniczego wzrostu czarnych dziur Podczerwień We wszechświecie, gdzie naukowcy uważają, że jest to źródło tego typu promieniowania.

Jeśli Ci się spodoba, podziel się nim ze znajomymi!