2 grudnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

„Nie możemy grać w 12” – mówi Didi po krytyce linii obrony

Anity Kopilińskiej

DOHA, 24 listopada (Reuters) – Trener reprezentacji Polski Czesław Mickiewicz był zdenerwowany, gdy zapytano go o ogólne niezadowolenie ze składu defensywy w meczu otwierającym mundial z Meksykiem 0:0, kogo powinien odrzucić, by wzmocnić atak. .

Napastnik Robert Lewandowski ponownie został sam w pierwszej połowie przeciwko meksykańskiej obronie, Migniewicz wykorzystał błąd i poprosił Piotra Zielińskiego o więcej gry, dzięki czemu Polska stworzyła więcej okazji.

Polski taktyk wprowadził drugiego napastnika w 87. minucie, kiedy Zielińskiego zastąpił Arkadiusz Milik.

„Gdy ktoś mnie pyta, czy jest możliwość stworzenia innego składu, odpowiadam: 'Oczywiście, że jest to możliwe. Ale czyim kosztem?'” – powiedział Michniewicz na czwartkowej konferencji prasowej.

„Jeśli wy, dziennikarze, chcecie ustawić innego gracza, powiedzcie kto, bo nie możemy grać dwunastką. Jeśli chcecie drugiego napastnika, musicie go usunąć”.

Kapitan reprezentacji Polski Lewandowski ponownie zdawał się podzielać niezadowolenie narodu, potwierdzając, że z taktycznego punktu widzenia priorytetem było nieustępowanie przeciwko Meksykowi.

– Jeśli z tyłu głowy masz myśl, że obrona jest najważniejsza, to tak właśnie jest – powiedział Lewandowski po wtorkowym meczu.

„Dzięki bardzo odważnej grze możemy tworzyć sytuacje, zachowując równowagę między atakiem a obroną. Nie możemy bać się podejmować ryzyka, ponieważ kiedy wywieramy zbyt dużą presję na Meksyk,​​​​​​​​​​​​ ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Przed sobotnim meczem Polski w grupie C z Arabią Saudyjską trener miał inną perspektywę.

„Brak meczu z Meksykiem był moim zdaniem zmarnowaniem złotej szansy” – powiedział Migniewicz.

Trener zwrócił uwagę, że mieli trzy klarowne okazje i wśród lawiny pytań przypomniał prasie, że Polska też ma rzut karny, którego Lewandowski nie wykorzystał. (Reportaż Anity Kopilinskiej w Doha; Redakcja w języku hiszpańskim: Daniela Desantis)