25 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Naukowcy są o krok bliżej do zrozumienia pochodzenia promieni kosmicznych, cząstek o najwyższej energii we wszechświecie

Opublikowany:

29 przed 2021 15:07 GMT

Zrozumienie, skąd pochodzą, jest niezbędne do zrozumienia ewolucji naszej galaktyki

W nowych badaniach naukowcy z Uniwersytetu Nagoya w Japonii, Ponieważ przybyli Po raz pierwszy wybierz składniki ilościowo Protony i elektrony z promieni kosmicznych w pozostałości po supernowej.

Niedawna analiza obrazowania promieniowania radioaktywnego, rentgenowskiego i gamma wykazała, że ​​co najmniej 70% wysokoenergetycznych promieni gamma emitowanych przez promienie kosmiczne pochodzi z relatywistycznych protonów.

Nowe badanie, opublikowane w The Astrophysical Journal, pomaga Długofalowe rozwiązywanie zagadek Zamiast przyspieszania protonów, głównych składników promieni kosmicznych, stanowi ważny krok w dokładnym określeniu źródła promieni kosmicznych, cząstek o najwyższej energii we wszechświecie, odkrytych po raz pierwszy w 1912 roku.

Po raz pierwszy ilość promieni kosmicznych wytworzonych w pozostałości po supernowej została wykazana ilościowo. Uważany za promienie kosmiczne Przyspieszony po wybuchach supernowych I podróżują na Ziemię prawie z prędkością światła. Zrozumienie ich pochodzenia ma fundamentalne znaczenie dla zrozumienia ewolucji naszej galaktyki, ponieważ promienie kosmiczne wpływają na chemiczną ewolucję materii międzygwiazdowej.

Ujawniły to ostatnie postępy w obserwacjach promieniowania gamma Wiele pozostałości po supernowych emituje promieniowanie gamma dla energii teraelektronowoltów. Jeśli promienie gamma są wytwarzane przez protony, główny składnik promieni kosmicznych, pochodzenie promieni kosmicznych można zweryfikować w pozostałościach po supernowych.

Jednak elektrony wytwarzają również promienie gamma, więc konieczne jest ustalenie, czy pochodzenie protonów czy elektronów jest dominujące, i zmierzenie ich proporcji. Przedstawiono wyniki tego badania przekonujący dowód To, że promienie gamma pochodzą ze składnika protonowego, który jest głównym składnikiem promieni kosmicznych, i pokazuje, że promienie kosmiczne galaktyczne są spowodowane pozostałością po supernowej.

Jeśli Ci się spodoba, podziel się nim ze znajomymi!