3 maja, 2024

Napoli potrzebowało czterech minut Chucky’ego Lozano, aby pokonać Juventus – Fox Sports

Hirvinga Lozano Ma wybitną pozycję w Neapoli nie ma co zarzucić Luciano Spallettiemu, bo zawodnicy wykorzystali swoją szansę, by nie oddać pozycji wyjściowej.

Z Xavim na ławce rezerwowych przez 89 minut Partenopei umocnili się na szczycie Serie A, pokonując Juventus 5:1 w 18. Wiktora Osimhena jako bohater.

Dowiedz się: zmiany w krajobrazie? Chucky Lozano wzbudza zainteresowanie Arsenalu i Newcastle w Premier League

Nigeryjski napastnik strzelił dwie bramki i zaliczył asystę. Bycie mistrzem Neapolu i przerwanie suszenia serii ośmiu zwycięstw z rzędu dołożyło się do „Vecchia Signora”, która nie umiała przegrywać od 8 października, kiedy przegrała 2:0 z Milanem.

Teraz Napoli zostało wrzucone Prowadzi ligę włoską, zdobywając 47 punktówo 10 jednostek wyprzedza swoich najbliższych prześladowców, Milan (z jednym meczem mniej) i Juventus, który zostawił 37 punktów.

Będąc najlepiej strzelającą drużyną w sezonie 2022-23, z 39 golami w 17 meczach, udało im się pokonać najlepszą obronę turnieju; Który stanął w obliczu silnego ataku Napoli.

Dobra chwila Osimema była widoczna od samego początku i już po kwadransie otworzył wynik posunięciem stworzonym przez dośrodkowanie z. Giovanniego Di Lorenzo kto zmiotł Khvicha Kvaratskhelię i kto zatrzymał Wojciecha Szczęsnego; Afrykanin jednak odbił się i kopnął piłkę do bramki półwolejem.

Drugim golem Napoli było dośrodkowanie w polu karnym w kierunku Osimhen, które sprowokował Bremer i pomógł Kvaratskhelii, który ponownie pokonał Chesneya.

Gruziński gol sfrustrował poprawiający się Juventus, który odpowiedział świetną grą Angela Di Marii, który najpierw dołączył do Manuela Locatellego, a następnie do Arcadiusa Milika, by strzelić obok Mereta.

W kontynuacji gra jest pomalowana na jasnoniebiesko: po nieudanym kontrataku Osimhena zapadł wyrok 55. Trzeci. W rzucie rożnym Kvaratskhelia posłał piłkę na skraj pola karnego. Był Amir Rahmani, który uderzył niskim, suchym strzałem, który poleciał do siatki.

READ  zazdrość? El Potro Gutiérrez zakwestionował zwycięstwo Ameryki nad Puebla

Godzinę później przybył czwarty. Był przystojny, do góry nogami. Po przejęciu Bremera pod presją i podaniu w pole karne z Kvaratskhelii, drugiego zawodnika, który zrobił różnicę w pojedynku i idealnego partnera dla nigeryjskiego napastnika.

W pełni natchniony Napoli przypieczętował zwycięstwo w 71. minucie po trafieniu z pola karnego Macedończyka Eljiva Elmasa, po przecięciu Alexa Sandro i podaniu od Giovanniego Di Lorenzo.

Pod koniec meczu Luciano Spalletti wręczył Hirvingowi Lozano „nagrodę pocieszenia”, kiedy wszedł w 89. minucie dla Kvaratskhelii. Ale Meksykanin niewiele może zrobić z grą sędziego.

Skład Napoli na mecz z Juventusem

Neapol: Alex Merritt. Giovanni DiLorenzo, Min-Jay Kim, Amir Rahmani, Mario Roy (Mathias Oliveira, m.70); Piotr Zełenski (Tanguy Ndombele, m.79), Stanislav Lobotka, Andrej Zambo-Angesa; Matteo Politano (Elif Elmas, m.46), Khvicha Kvaratskhelia (Hirving Lozano, m.89) i Victor Osimhen (Giacomo Raspadori, m.79)

Juventus: Wojciech Szczęsny. Danilo (Samuel Ealing, M73), Bremer, Alex Sandro; Federico Chiesa, Weston McKennie, Manuel Locatelli (Leandro Paredes, m58), Adrien Rabiot (Matias Soule, m83), Filip Kostic; Angel Di Maria (Fabio Meretti, m73) i Arcadisuz Milik (Moise Kean, m58).

Bramki: 1:0, min.15 Victor O’Shemeen; 2-0, M38: Chwisza Kwaratskhelia; 2-1, M42: Ángel Di Maria; 3-1, s. 55: Amir Rahmani; 5-1, m 72: padlina al-mas.

Sędzia: Daniel Duverry

Stadion: Diego Armando Maradona (Napoli)