2 maja, 2024

Na Bernabéu Real Madryt i Manchester City zremisowały 3:3

(CNN w języku hiszpańskim) — Real Madryt i Manchester City nie zawiodły, a wynik 3:3 na Santiago Bernabéu był spotkaniem, na które czekali wszyscy fani piłki nożnej. Obie drużyny są niepokonane w tej edycji Ligi Mistrzów.

Pierwszy mecz ćwierćfinału rozpoczął się od dużej intensywności i złych wiadomości dla białej drużyny. W pierwszej minucie Aurelien Choameni Za faul na boisku otrzymał żółtą kartkę Jacka Grealisha. Już po minucie Bernarda Silvy Bramkarz był zaskoczony Andriej Łunin Wynik z rzutu wolnego i niski strzał otworzyły wynik meczu.

Bernardo Silva świętuje pierwszą bramkę Manchesteru City. Źródło: Angel Martinez/Getty Images

Real Madryt wiedział jednak, jak się odbudować i w 12. minucie oddał potężny strzał Eduardo Camavinga wjechał Robin Dias A gra jest połączona. Zespół pod wodzą Carlo Ancelottiego objął prowadzenie już po dwóch minutach, gdy Rodrigo oddał strzał w środek bramki. Manuela Akanjiego I bramkarz Stevena Ortegi Sprawili, że stadion Santiago Bernabeu eksplodował radością.

Eduardo Camavinga przyczynił się do wyrównania Realu Madryt. Źródło: Clive Brunskill/Getty Images

W drugiej połowie Real Madryt zaatakował bramkę Lunina, ale Manchester City wyszedł na prowadzenie po pięknym golu Phila FodenaTo on wyrównał w 66. minucie, a już wtedy było 2:2 w wciąż zaciętym meczu.

Gospodarze pod wodzą Pepa Guardioli drugiego gola strzelili w 71. minucie, tym razem pięknym strzałem Josko Gvardiol Dwukolorowej drogi nie da się skrócić. Przewaga angielskiego zespołu nie trwała jednak długo. Wszedł na pole Luka Modrić W 72. minucie Rodrigo zszedł z boiska, a chwilę po tym Chorwat poprowadził podanie, po którym podał piłkę do Viniciusa Juniora, który posłał doskonałe dośrodkowanie: Federico Valverde następnie w 79. minucie strzelił wspaniałego gola i podwyższył wynik na 3. -3.

„Ta bramka dodaje ci otuchy przed rewanżem” – Valverde powiedział lokalnej telewizji po meczu, o czym poinformowała agencja Reuters. „Tłum kibicuje w każdej minucie, wszyscy zmierzaliśmy w tym samym kierunku i wszyscy walczyliśmy o ten sam cel .” „Remis dla nas obu, zagraliśmy świetny mecz”.

READ  Andres Lelini, bliski rezygnacji ze stanowiska trenera UNAM

Rewanżowy mecz ćwierćfinału Ligi Mistrzów odbędzie się w środę, 17 kwietnia.

Federico Valverde świętuje trzecią bramkę Realu Madryt. Zdjęcie: Pierre-Philippe Marcoux/AFP za pośrednictwem Getty Images

Carlo Ancelotti i Pep Guardiola witają się przed rozpoczęciem meczu. Zdjęcie: Javier Soriano/AFP za pośrednictwem Getty Images

W drugim meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów Arsenal zremisował u siebie z Bayernem Monachium 2:2. Bukayo Saka i Leandro Trossard strzelili gole dla reprezentacji Anglii, a Serge Gnarby i Harry Kane strzelili gole dla reprezentacji Niemiec.