8 maja, 2024

Mistrzostwa Świata U-17: Argentyna przegrała z Mali i zdobyła brązowy medal

Argentyna przegrała 3:0 z Mali w meczu o brązowy medal Mistrzostw Świata U-17 i wypadła z podium w Indonezji, kończąc tym samym oszałamiające zawody.

Po Ciężka porażka w rzutach karnych z Niemcami bez Claudio „Diablito” EcheverriegoKtóry w czwartek doznał straty babci i pełnił funkcję rezerwowego z powodu problemów emocjonalnych w drużynie Diego Placente Znacznie przewyższa go niezwykle fizyczna i szybka obsada Na stadionie Manahan w Surakarcie na Jawie Środkowej.

Początek meczu był burzliwy dla afrykańskiej drużyny. Znakomita obrona Jeremiasa Florentina przeciwko Hamidou Makalu i słaba celność w ataku, co spowodowało przełożenie otwarcia Mercadora na 9. minutę, które nastąpiło po golu Ibrahim DiarraZawiesił go od prawej strony w kierunku środka i zainstalował obok słupka.

Korzystając z szybkości skrzydłowych Bariego i Diarry, obecności napastnika Doumbii oraz zwycięstwa pomocników Theroux, Kone i Makalu w pomocy, Mali zdominowało cały mecz. Kone trafił w słupek, a Doumbia był o krok od podwyższenia na 2:0, wykorzystując słaby start Florentina.

Albiceleste, który również odczuwał brak Echeverriego, być może jego świetnego generatora, nie był w stanie zaadaptować się w meczu, ograniczając się do kilku ataków swojego najlepszego strzelca Agustína Roberto i biorąc pod uwagę stratę Idela Diablito, jego kapitana i Santiego Lopeza, który właśnie opuścił mecz półfinałowy z Niemcami z powodu nagromadzenia żółtych kartek.

Po pół godzinie Lopez oddał strzał w prawe skrzydło i zapewnił Argentynie najpewniejszą pozycję w pierwszej połowie, ale bramkarz Burama Koné odpuścił odbicie obrońcy, którego naciskał Gustavo Albarracín.

Choć mecz wydawał się wyrównany, Mali, opierając się na bardzo szybkich przejściach, w drugiej połowie fazy wstępnej ponownie narzuciła swoje warunki, podchodząc do wyniku 2:0 dzięki, choć ich braku, grze pomocników i napastnicy. Bardzo dobrze w ostatnim oczku.

READ  Julian Quiñones, zawodnik, który przybył do Meksyku w wieku 17 lat i teraz będzie bronił Tricolor

Nawet po 45 minutach, w samą porę, Doumbia Nie oznaczył rzutu wolnego, zdobył główkę (przy pomocy ramienia) i pokonał Florentina, oddając sprawiedliwość przewadze Mali na boisku.

Biorąc pod uwagę uzupełnienie, Placente przesunął ławkę rezerwowych: wysyłając na boisko Echeverry’ego, który zastąpił Iana Subiabre, który w piątek nie mógł wyglądać jak w poprzednich dniach, oraz Juana Valentina Jiméneza zamiast Albarracína, co spowodowało pewne zmiany w sektorze defensywnym.

Ale natychmiast, w ciągu dwóch minut, Mali przeszło od zwycięstwa do zdobycia gola dzięki A Ontologiczny cel McCulloughaotrzymany w polu karnym, wykończył zawodnika rurą, a po świetnym kozłowaniu minął dwóch innych, w tym bramkarza, po czym zakończył mecz golem przy pustej siatce.

Dwie minuty później Florentin uniknął czwartego gola Doumbii po kolejnym dobrym zagraniu Makalu w coraz dłuższym meczu dla Argentyny. To samo dotyczyło innych kontrataków Diarry i samego Doumbii, które dwukrotnie zamieniły bramkarza w imponującą postać Albiceleste.

Zapał, chęci i talent Echeverry’ego były o krok od zrobienia różnicy, ale jego rzut wolny i znakomita gra indywidualna spotkały się z pewną reakcją Kone’a.

El Diablito, najniebezpieczniejszy zawodnik River Plate, podwoił wynik do 1-3 po podaniu Octavio Ontivero, ale sędzia nie uznał spalonego, gdy miał zadedykować zwycięstwo swojej babci. Chwilę później zawodnik River doskonałym podaniem poprowadził Lopeza do biegu, jednak napastnikowi nie udało się połączyć z Roberto, a atak Argentyny osłabł w kontekście i tak już nieudanego meczu.

Podczas tych ciągłych akcji w tę i z powrotem McCullough trafił w poprzeczkę po fenomenalnym rzucie wolnym, po błyskotliwym, czystym zagraniu w finale

W pełni zasłużenie Mali, który w ciągu 90 minut kopnął ponad 30 razy i nie zmniejszał ich intensywności bez dokonywania zmian aż do 86. minuty!, wspiął się na podium wraz z Niemcami i Francją.które w sobotę wyłoni mistrza świata U-17.

READ  Juan Escobar został zwolniony ze szpitala i może pojawić się ponownie w dodatku

Ze swojej strony Argentyna, pomimo złych doświadczeń w piątek, zamknęła rundę Niesamowity konkursco powinno być Przewidywanie tego, co nadchodzi. W latach 1991, 1995 i 2003 Albiceleste sięgnęli po brąz w tych zawodach, natomiast przy tej okazji w Indonezji zrównali się z wynikami z 2001 i 2013 roku, przypominając sobie, że przegrali sześć półfinałów, w których grali.