2 grudnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Meksyk pokonał Polskę… gospodarczo

Mówią nam, że poza boiskiem Meksyk może pochwalić się drugą najlepiej prosperującą walutą roku, akumulując wzrost o 5,1% w stosunku do dolara. Z drugiej strony za stratami stoi większość walut, w tym polski złoty z 13,2% deprecjacją. Meksyk wypada również lepiej niż Polska pod względem inflacji, ponieważ szacuje się, że ceny wzrosną w tym roku o 8,5%, podczas gdy ich deficyt wyniesie 15,9%, czyli prawie dwukrotnie. W rzeczywistości mówią nam, że Polska cierpi z powodu najwyższej inflacji w Europie, zaraz za krajami bałtyckimi. Tłumaczą nam, że Meksyk ma dwa razy większą gospodarkę niż Polska, ale trzy razy większą populację, więc czas rozdzielić bogactwo narodowe wśród większej liczby ludzi.

Brak przepływu gotówki

Mówią nam, że pomimo uwolnienia środków rząd od ponad roku opóźnia płatności dla swoich dostawców i firm, które wygrały przetargi za pośrednictwem Banco del Bienestar. Wyjaśniają nam, że ta sytuacja spowodowała czerwone liczby w księgowości tych firm i wielu zdecydowało się wycofać swoje usługi z oddziałów banku kierowanego przez Víctora Manuela Lamoyi. Mówią nam, że w tej chwili przeznaczenie zasobów jest nieznane, ale wielu już zastanawia się, czy prezydent Andrés Manuel López Obrador jest świadomy sytuacji.

Przyjdzie droga turystyka

Autor: Graciela Márquez Inegi opublikuje jutro swój raport o inflacji za pierwszą połowę listopada. Mówią nam, że konsensus analityków szacuje stopę na 8,25%, po osiągnięciu 8,28% w poprzednich dwóch tygodniach. Problem polega na tym, że „twarda” lub niższa inflacja zarejestruje nowy szczyt na poziomie 8,63%, co połączy 12 tygodni z trendem wzrostowym. W szczególności El Buen Fin ze względu na droższe usługi turystyczne i towary. Znajdując wysokie ceny biletów lotniczych i opłat hotelowych na biletach, firmy nadal przerzucają swoje wyższe koszty na konsumentów.

Biva maluje się na różowo

Mówią nam, że Enterprise Stock Exchange (PIVA), której dyrektor generalna, Maria Ariza, przoduje we wprowadzaniu więzi między płciami. Mówi nam, że była w stanie uzyskać większość tych instrumentów kredytowych w celu wsparcia projektów wspierających rozwój kobiet wymienionych w BIWA, ponieważ jest zobowiązana do przestrzegania zasad zrównoważonego rozwoju, zarządzania i równości płci. Mówią nam, że nadawcy ujawniają lukę w wynagrodzeniach w swojej strukturze biznesowej przed organami nadzorującymi sektor giełdowy Maria Ariza oraz jak równy jest udział kobiet i mężczyzn w kibicowaniu. , ale w równym stopniu znajduje to odzwierciedlenie w obszarze nastrojów płacowych.

Kupcy chodzą z Jezusem w ustach

Mówią nam, że biznesmeni i urzędnicy z Chile, Kolumbii, Peru i Meksyku z Sojuszu Pacyfiku mieli zawał serca. Nieobecność Pedro Castillo, prezydenta Peru. Prywatna inicjatywa obawia się, że 24 listopada nie odbędzie się szczyt handlowy Sojuszu Pacyfiku, na który wynajęto już hotele i sale. W spotkaniu biznesowym zwykle biorą udział także urzędnicy, ale tym razem liderzy muszą pilnować ich udziału, ponieważ szczyt został odwołany. Nawiasem mówiąc, mówią nam, że tymczasowym prezydentem szczytu biznesowego jest Meksykanin Valentín Díaz-Morodo.

READ  Dominikana pokonała Polskę 3:1 na Mistrzostwach Świata w Siatkówce