14 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Meksyk – Dominikana na żywo w ramach serii karaibskiej 2023 (5-4) |  02.02.2023

Meksyk – Dominikana na żywo w ramach serii karaibskiej 2023 (5-4) | 02.02.2023

Caribbean Series to zawody baseballowe rozgrywane w Ameryce Łacińskiej od 1949 roku, będące jednymi z największych na kontynencie amerykańskim, skupiającymi wszystkie dyscypliny tego sportu. Turniej jest również nazywany Caribbean World Series i odbywa się w różnych krajach, po zakończeniu głównych lig na kontynencie, takich jak Stany Zjednoczone MLB.

Pierwsza edycja turnieju odbyła się w 1949 roku w Hawanie na Kubie. Gospodarze zwyciężyli i ogłosili się mistrzami. Najwięksi zwycięzcy to Tigres del Lice z Dominikany, który ma na swoim koncie 10 tytułów, a następnie kolejny z Dominikany, Aguilas Cibinas, który ma na swoim koncie sześć tytułów.

Wśród największych zwycięzców według kraju, wciąż Dominikana, było 21 tytułów, w tym 2020 i 2021. Za nim plasuje się Puerto Rico, które ma 16. Meksyk ma dziewięć. Kuba ma osiem, Wenezuela siedem, a Panama i Kolumbia uzupełniają listę odpowiednio dwoma tytułami i jednym tytułem.

W ostatniej edycji turnieju Dominikana zdobyła kolejny tytuł, pokonując w finale Santo Domingo 5:2. Karaibska Seria rozgrywana jest co roku, aw 2023 roku odbędzie się w Wenezueli od 2 do 10 lutego tego samego miesiąca. Przedstawicielami każdego kraju są:

Kowboje z Monteria, z Kolumbii

Los Mochis, Meksyk

Federales of Chiriqui (Panama)

Indianie Mayaguez, Portoryko

Tigres del Lice (Dominikana)

Lwy z Caracas w Wenezueli

Rolnicy (Las Tunas i Granma), Kuba

WildCats KJ74 z Curaçao

Każdy aktor był bohaterem swojego kraju. Turniej gromadzi przedstawicieli z każdego kraju reprezentujących swoje kraje. Liga rozgrywana jest według prostego systemu: każda drużyna mierzy się ze sobą raz. Do półfinałów awansowały cztery drużyny z najlepszym bilansem (1 x 4 i 2 x 3). Dwóch przegranych spotkało się w meczu o trzecie miejsce, a dwóch zwycięzców spotkało się w meczu finałowym, aby wyłonić mistrza turnieju.

zdjęcie: Ujawnienie/MLB