3 maja, 2024

Mbappé nie daje Polsce wyboru (3-1)

Tym samym francuska drużyna awansowała do ćwierćfinału Mistrzostwa Świata w Katarze Po przegranej w niedzielę meczu Ósma Polska (3-1) nie miała wyboru przeciwko znakomitemu Kylianowi Mbappe, który zwieńczył swój znakomity występ dubletem, który przypieczętował zwycięstwo Oliviera Giroud, obecnie najlepszego strzelca francuskiej drużyny.

Napastnik Milanu otworzył swoją 52. bramkę przed przerwą z „Niebieskimi”, co pozwoliło mu wyprzedzić legendę, taką jak Thierry Henry, ale „zabójca” z Paris Saint-Germain był najlepszym bohaterem walki. Dwie bramki, które uniemożliwiły polską reakcję. Teraz podopieczni Didiera Deschampsa już czekają na zwycięzcę Anglia-Senegal w ćwierćfinale.

Oblężenie panujących mistrzów było totalne w pierwszym kwadransie starcia na stadionie Al Thumama; Raphael Varane próbował zaskoczyć, gdy uderzył głową nad poprzeczką z rzutu rożnego, a Ousmane Dembélé również przetestował Szczęsnego strzałem w dalszy słupek, który został zablokowany przez polskiego bramkarza.

Robert Lewandowski odpowiedział strzałem z dystansu w 20. minucie, aby wymusić dośrodkowanie Hugo Llorisa, Olivier Giroud zmarnował wyraźną okazję na bramkę w grze, którą sędzia ostatecznie wykluczył ze spalonego przed Dembele.

Jednak francuska obrona przejęła kontrolę nad drugim strzałem tuż przed przerwą po tym, jak Lloris najpierw sparował strzał Piotra Zielińskiego; Kylian Mbappe uderzył nisko w polu karnym napastnika AC Milan, który pokonał Szczęsnego dośrodkowaniem (min.44), który świętował swoją 52. bramkę dla „The Blues”, wyprzedzając Thierry’ego Henry’ego i zostając najlepszym w historii Francji. ten, który bił

Mbappé również chciał dołączyć do imprezy i rozpoczął festiwal szans od strzału, który oczyścił słupek po dotknięciu Grzegorza Krychowiaka. Na tablicy wyników po błędzie Varane’a na polskim bramkarzu.

Napastnik Paris Saint-Germain nie zawiódł w 74. minucie, kiedy Antoine Griezmann rozpoczął kontratak, wspomagany przez zawodnika Barcelony Dembele. Jego głód nie ustał i już ze zniżką wykonał wspaniały strzał w obszar, który ominął całą drużynę.

READ  Wycieczka po Polsce | Klasyfikacja Tour of Poland i klasyfikacje generalne 2022

W 99. minucie Lewandowski był odpowiedzialny za stworzenie wyniku drugą próbą z rzutu karnego po tym, jak Lloris wystąpił do przodu, by obronić pierwszy strzał, a sędzia wymusił powtórkę. Francja już zbliża się do ćwierćfinału.

arkusz danych

efekt: Francja, 3 – Polska, 1 (1:0 na koniec).

Wydziwianie

Francja: Lloris; Counte (Disasi, min.92), Varane, Upamecano, Theo Hernandez; Tchouameni (Fofana, min.64), Rabiot; Dembélé (Coman, min.76); Griezmann, Mbappe i Giroud (Durham, min.76).

Polska: Szczęsny; Bereszyński, Glik, Kiwior (Bednarek, min.86), Cash; Szymański (Milik, min.64), Zieliński, Krychowiak (Bielik, min.71), Frankowski (Grosicki, min.87); Kamińskiego (Zalewskiego, min.71) i Lewandowskiego.

cele
1-0, min.44: Giroud.

2-0, min.74: Mbappé.

3-0, min.91: Mbappé.

3-1, min.99: Lewandowski z rzutu karnego.

Arbiter: Jesus Valenzuela (VEN). Poinstruował Aureliena Choumeni (32 min) dla Francji oraz Bartosa Bereszinskiego (47 min) i Matty’ego Casha (88 min) dla Polski.

Arena: Al Thumama.