14 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Lawa z wulkanu Cumbre Vieja może nie dotrzeć do wód La Palma

Komitet Naukowy ds Wulkaniczny plan awaryjny dla Wysp Kanaryjskich Bivolka ma co do tego wątpliwości Lawa Wypływające z wulkanu, który wybuchł na hiszpańskiej wyspie Palma W ostatnią niedzielę 19 września dotarłem do morza.

Dyrektor Techniczny Pevolki, Miguel Angel Morquinde, o którym mowa dzisiaj -22 września- że Model matematyczny z którymi współpracują eksperci wskazują, że ile lawy? które dotarły do ​​​​sąsiedztwa todoc Będzie się rozwijał, aczkolwiek „powoli”, ponieważ jego lepkość rośnie, a na jego drodze znajdują się „pewne naturalne dziury”.

Dodał, że w tej chwili nie ma „pewności”, że lawa dotrze do wybrzeża lub przeciwnie, wcześniej się zatrzyma.

Przeczytaj także: Ponad 5000 osób zostało ewakuowanych z powodu erupcji wulkanu na hiszpańskiej wyspie La Palma

„Będziemy musieli poczekać. Przy obecnym postępie w pralni będzie czas, aby zwrócić uwagę, czy to wydarzenie się wydarzy”, powtórzył, ale „uspokój się, bo postęp jest bardzo powolny”.

Morquinde powiedział, że wulkan był „wysoce wybuchowy” zeszłej nocy i że naukowcy sugerują, że to zjawisko może nadal występować.

Z drugiej strony deformacja powierzchni w pobliżu strefy erupcji nie zmieniła się w ciągu ostatnich godzin i pozostała na poziomie 28 cm, więc w tej chwili istnieje „mała strefa stabilności”, ale nie wiadomo „ile to będzie”. marudzić.”

Jeśli chodzi o drugi język, przez który przepływa lawa, dał jasno do zrozumienia, że ​​w ciągu ostatnich godzin ledwie się rozwijał.

Przeczytaj także: Lawa niszczy setki domów na La Palma

Dyrektor techniczny Pevolca zwrócił uwagę, że obecnie nie ma zagrożenia dla zdrowia ludzi z powodu emisji dwutlenek siarki (SO₂), ponieważ smuga dymu wydobywająca się z wulkanu znajduje się „w najwyższej części”, na wysokości około 3000 metrów.

W każdym razie ostrzegał, że nikt nie powinien zbliżać się do obszarów w pobliżu zlewu, po pierwsze dlatego, że jest to zabronione, a po drugie, ponieważ „w zasadzie może to spowodować niematerialne szkody”, zwłaszcza dla oczu i płuc.

READ  NASA udostępniła ponad 800 bezpłatnych aplikacji, dzięki którym możesz zostać ekspertem w zakresie programów kosmicznych – Teach Me About Science

„Najlepszym sposobem na oglądanie wulkanu jest telewizja” – powiedział.

Robak