23 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Objawy choroby Alzheimera mogą wystąpić od 35 roku życia: IMSS

według Meksykański Instytut Ubezpieczeń Społecznych (IMSS) We wczesnych stadiach rozwoju Choroba Alzheimera Pacjenci często wykazują frustrację z powodu utraty popularnych przedmiotów, takich jak klucze, portfele i pieniądze. Powszechne jest również zapominanie nazw lub miejsc, przedstawianie zmian osobowości i odczuwanie wypierania.

Chociaż często łączy się plik Choroba Alzheimera Wraz z chorobą związaną z upośledzeniem funkcji poznawczych u osób starszych jest to stan, który może wystąpić w wieku od 35 do 50 lat.

Zdjęcie: iStock

Szacuje się, że w Meksyku cierpi około 350 000 osób Choroba Alzheimera. Ponadto szacuje się, że do 2030 r. liczba ta podwoi się ze względu na odwrócenie piramidy populacji. Wskazuje to, że w przyszłości będzie więcej osób starszych niż młodych.

ten Choroba Alzheimera Jest to przewlekła choroba zwyrodnieniowa ośrodkowego układu nerwowego, która wpływa przede wszystkim na funkcje pamięciowe, pogarszając jakość życia pacjenta.

Członkowie rodziny często mylą pierwsze oznaki choroby, przypisując to m.in. temu, że jest osobą zdezorientowaną, z lękiem, stresem, nie koncentrowaniem się na swoich zajęciach. Jednak konieczne jest podjęcie działań na tych sygnałach i zwrócenie na nie uwagi na czas, aby spowolnić postęp amnezji.

Istnieją badania psychologiczne i badania, które mogą wykryć problem Choroba Alzheimera Lub jest to kolejny stan, który wpływa na daną osobę. Dlatego ważne jest, aby wcześnie skonsultować się ze specjalistą.

READ  Gloria Villalba, pogromczyni chorych umysłów, która przeprowadziła ponad 5000 operacji | Tygodnik Albilad