2 maja, 2024

Kwakwaz pokazał swoje oblicze w Polsce, ale przegrał w historycznym debiucie w Lidze Mistrzów

Quaguas Las Palmas przegrał z Jastrzębskim Vezilem 3:0 W pierwszym meczu czwartej rundy Siatkowej Ligi Mistrzów hiszpańska drużyna zadebiutowała na tym etapie najlepszych europejskich rozgrywek, do których dostęp ma jedynie 20 najlepszych drużyn.

Podobny mecz grupy D rozpoczął się od remisu na Hali Vidovskogo-Sportova w Koszalinie (8:8). Pierwszy set toczył się w tym samym czasie bez przewagi Polaków i Kanaryjczyków.

Ostatecznie pierwszy punkt w turnieju przypadł Gran Canarios, które dało bitwę miejscowej drużynie Wyszli z pierwszego długiego seta, prowadząc 30:28.

Polska, wicemistrzyni turnieju w zeszłym sezonie i mistrzowie swojego kraju, drugiego seta otworzyła 3:0 na swoją korzyść. trener quagua, Sergia CamareroWykorzystał swoje dwie przerwy na żądanie, aby przywrócić swoją drużynę do gry (8-1), ale rywale utrzymali prowadzenie (13-7).

Ostatnia część seta zakończyła się wynikiem 20:13 W drugim secie Gran Canarianie nie mogli już nic zrobić 25-16 (2-0).

Guaguas zdobył pięć punktów Na początku trzeciego seta (0-5) przez kilka kolejnych minut prowadziły (5-10).. Polki wyrównały przewagę (16:17) i zremisowały z dorobkiem 22 punktów.

Po zbliżeniu się każdego punktu do kwestionowanego zbioru, Jastrzębski Węgiel dodał swój trzeci punkt i podwyższył na 26-24 i podwyższył na 3-0 dla Gran Canarii.

Kolejnym europejskim zobowiązaniem Quaquas będzie W następną środę, 29 listopada o 19:30 przeciwko niemieckiemu SVG Lüneburg.

Arkusz danych:

3. Jastrzębski Węgiel: Raffael Chimura, Jury Cladir, Benjamin Donutti, Tomasz Fornell, Norbert Huber, Jean Patry i Jakub Popivczak (libero). Trener: Leszek Dejewski.

0. CV Guaguas Las Palmas: Miguel Angel D'Amo, Paulo Csonca, Graham Wickras, Wallison Becerra, Nicolas Bruno, Martin Ramos i Unai Larranaga (Libero). Trener: Sergio Camarero.

Sekcje: 30-28 (33 min.), 25-16 (24 min.) i 26-24 (30 min.).

sędziowie: Konstantin Yovchev (BUL) i Salvis Kurtis (ŁAT).

READ  Dlaczego argentyńskie firmy eksportujące usługi zwracają się do Polski

Incydenty: Pierwszy mecz IV rundy Ligi Mistrzów CEV Volley 2024 został rozegrany dla CV Guaguas na Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie.