25 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dlaczego argentyńskie firmy eksportujące usługi zwracają się do Polski

Dostawcy usług opartych na wiedzy działają lepiej i nie wymagają pomocy rządowej. Ale nadal mają problem z porównywaniem się z innymi krajami ze wskaźnikami takimi jak Argentyna, które eksportują więcej wdzięczności za większą stabilność gospodarczą, ponieważ są osadzone w świecie. Sebastian Mogoria, Prezydent Argentyny, potwierdza to w rozmowie z LA NACION.

W tym sensie zadeklarował, że firma wykonuje pracę Zaplanuj dziedzinę ekonomii wiedzy, aby zbliżyć go do kadry kierowniczej A to między innymi obejmuje brak wykształcenia i umiejętności.

– W ostatnim oświadczeniu Argenochemia Nastąpiło lekkie ożywienie w eksporcie usług, ale na dłuższą metę stagnacja, ze względu na to, że były to lot w przesyłkach z kanału formalnego. Jak ta sytuacja się utrzymuje?

– W tym sensie zbliżamy się do końca tego roku z małym smakiem. Patrząc na eksport gospodarki opartej na wiedzy, od 10 lat utrzymuje się on w stagnacji na poziomie około 6 miliardów dolarów. Kilka miesięcy temu przekazał roczne 5700 USD, a roczne 6000 mln USD ziemi. Ale jeśli przejdziemy do 2010 roku, to będziemy eksportować. Jeśli spojrzeć na udział Argentyny w globalnym eksporcie usług opartych na wiedzy – który stanowi 11% całego światowego eksportu – Argentyna spadła o połowę w ciągu 10 lat: z 0,44 do 0,25.. To dlatego, że świat się rozrósł, a my oczywiście utknęliśmy. Tak więc kończymy z małym smakiem i frustracją, ponieważ szansa jest ogromna. Jest to dziedzina, w której radzimy sobie najlepiej, ale możemy być miejscem startu, ale nie. dlaczego nie? Ponieważ nie wykorzystujemy szansy, jaką daje nam świat. Świat uratuje Argentynę. Skąd mogą pochodzić dolary i zatrudnienie, a głównym problemem jest luka kursowa. Mamy dwa poważne problemy: jeden to luka kursowa, a drugi to lekko skrzywiony sąd w stosunku do naszych konkurentów na świecie. Nazwij to kosztem argentyńskim, kosztem pracy lub kosztem podatku.

READ  Turcja zakazuje wysyłki Irakijczyków, Syryjczyków i Jemeńczyków na Białoruś pod naciskiem Polski i Unii Europejskiej | Międzynarodowy

-Jak przestrzeń wpływa na wydajność?

-Część pracy, którą masz, to „Blue Digital”, co oznacza, że ​​jej nie widzisz, druga jest wykonywana bezpośrednio na zewnątrz, są osoby z zewnątrz, a ja Jednorożce, które są znakiem rozpoznawczym Argentyny od 10, 15 lat, czasami zastanawiam się, czy zrobiłyby to w Argentynie, gdyby zostały zainstalowane dzisiaj. Jednorożce argentyńskie będą kontynuowane, nie wiem, czy zrobią z Argentyny, więc luka kursowa jest poważnym problemem. Prawda jest taka, że ​​jest to duży problem, ponieważ gdybym położył na twoim biurku banknot 100 peso i banknot jednodolarowy, co byś złapał?

Sebastian Mogoria, prezydent Argentyny: „Świat uratuje Argentynę. Skąd się biorą dolary i miejsca pracy, a głównym problemem jest luka kursowa”

– Ale osobiste preferencje między pracą w bieli a pracą w czerni nie mogą tam zadziałać.

„Blue Digital” nie oznacza, że ​​nie są umieszczane w miejscu pracy. Niektóre Freelancerzy, Ale inni pracują w innych strukturach, więc nie wskakują w próżnię I oczywiście ze względu na lukę kursową i koszt dla Argentyny jest ogromny w porównaniu do tego, co mogą uzyskać. Rozumie się, że firmy, które ich zatrudniają, płacą podatki gdzie indziej. Problem jest nasz. Nie ma takich krajów jak nasz. Argentyna ma niesamowite połączenie techniczne i zawodowe ze światem. Szanse są, ale ekonomicznie nasze połączenie jest bardzo niebezpieczne. Ile wynosi inflacja Boliwii? Bo wszyscy mówią o Urugwaju i Chile, ale do listopada inflacja w Boliwii wynosiła 1% rocznie. Spójrz na Brazylię czy Paragwaj, nie wspominając o Stanach Zjednoczonych czy Europie. Problem w tym, że luka kursowa zrywa połączenie, jakie mamy ze światem. Jeśli spojrzymy dzisiaj na to, czym jest argentyński pulmoter utrzymujący zasadniczą linię dolara, to jest to nic innego jak sektor rolnictwa, sektor wiedzy. Teraz musi przejść od pulmotoru do platformy wydawniczej, na której rolnictwo, wiedza i to, co eksport energii może przyczynić się do jutra. To jest problem, a porównanie nas prześladuje.

– Które kraje traktujecie jako przykład poza wymienionymi krajami?

– Nic nam nie jest, nie potrzebujemy pomocy, więc w czym problem? Jaki jest problem Polska ma mniej więcej taką samą liczbę absolwentów wyższych uczelni, z populacją 38 milionów, której PKB jest nieco wyższy od naszego i eksportują 30 000 milionów dolarów, pięć razy więcej niż my. Innymi słowy, myślę, że po prostu eksportujemy nasiona soi. Czy to możliwe dla Argentyny? Absolutnie. A w czym problem? Musimy na nowo połączyć się ze światem. Tutaj na przykład ważne jest porozumienie z Funduszem Walutowym, ponieważ ponownie zintegruje Argentynę ze światem. Argentyna jest niestety w sytuacji zadłużenia, nie może się z tym zmierzyć, a jedynym sposobem na rozpoczęcie zjednoczenia ze światem jest porozumienie z funduszem.

– Jakie rozmowy prowadziłeś lub chciałbyś prowadzić z rządem?

– Przejdźmy do pozytywnej strony. Pierwszym pozytywem równowagi jest wspólny pogląd na możliwości gospodarki opartej na wiedzy w prawie pełnym spektrum. Niektórzy są bardziej zaangażowani, inni mniej zrozumiani, ale jest to wspólne. Świetna praca publiczno-prywatna, zwłaszcza z obszarami technicznymi Ministerstwa Rozwoju Produkcji i wszystkich innych stowarzyszeń. Argencon Crossroads: Mamy firmy farmaceutyczne, Viacom, oprogramowanie, a nawet podatników, więc wszystkie pomieszczenia w tych działach funkcjonują, co jest pozytywną rzeczą. Po drugie, prawo do eksportu zostało zawieszone 5% To było dość złe, ale oczywiście pozytywne, jakby ktoś dźgnął cię nożem i przestał się go trzymać. Prawo, którego nie ma żaden kraj na świecie, jest słuszne, aby je odebrać, ale dopiero zaczynamy trochę schodzić z boiska.

– Co sądzisz o prawie regulującym sektor?

-Uważam, że wdrożenie Prawa Gospodarczego Wiedzy jest również pozytywne, Specjalnie dla branży oprogramowania. Przekłada się to na brak innego obciążenia podatkowego niż nasi konkurenci, co wypycha nas z pola. Prawo ekonomii wiedzy jest ważnym wektorem, ale w przypadku eksportu usług profesjonalnych – 60% eksportu wiedzy – premia wypłacana od wynagrodzenia pracodawcy za wykorzystanie finansowe jest nieodwołalna iw praktyce oznacza, że ​​nie może być wykorzystana. Dyskutujemy z obszarami technicznymi, poruszamy się w Kongresie iw Ministerstwie Gospodarki, bo to wszystko ma konsekwencje ekonomiczne. Dlatego ogólnie rzecz biorąc, pozytywny pogląd jest podzielany i istnieje ważne partnerstwo publiczno-prywatne. Wszystko czego potrzebujemy to jeden Złamać Aby być z drugiej strony, gospodarka musi być nieco usprawniona.

– Czy w ramach ustawy o gospodarce wiedzy omawia się coś jeszcze? Ile firm się zarejestrowało?

-Najlepiej działały organy ścigania, zwłaszcza w tym zakresie Kamieniarstwo Powiem Ci, że czekam na wydanie bonusu w oprogramowaniu i usługach profesjonalnych. Istnieje również kilka konkretnych kwestii dotyczących potrzeby szkolenia. Powiedziałbym, że dzisiaj jest super ważnym narzędziem. Prawo dotyczące oprogramowania stało się przestarzałe i jest w nim luka, utrudniająca budowanie mostów i uzyskiwanie aplikacji. Zarejestrowanych jest już ponad 500 firm. Więc z tego punktu widzenia jest to pozytywne.

– A jaka jest liczba absolwentów, którzy byli dzisiaj problemem dla wydziałów? Jak wpływa na popyt z zagranicy?

– Podzieliłem pytanie na dwie części. W świecie oprogramowania, który stanowi 30% eksportu, mamy poważny problem z przepływem Magazyn Utalentowany. Potrzeba gospodarki opartej na wiedzy na świecie jest bezgraniczna. Więc nasze problemy łączą się ze światem i zdobywają talenty. Bez naszych problemów, jeśli nasze obciążenia podatkowe są porównywalne ze światem, jeśli jest normalna inflacja, jeśli nie ma luki w kursie walutowym, mówimy o efektywności. Brakuje części technicznej oprogramowania. Istnieją stale otwarte wyszukiwania od dołu piramidy po studia STEM lub inżynieria. Dużo się dzieje w sumieniu federalnym i kładzie temu kres. Jedno pytanie brzmi, czy nie da się wszystkiego połączyć i stworzyć większy projekt.

"Mamy poważny problem z przepływem umiejętności związanych z oprogramowaniem i zapasami"Mogoria powiedział
„Mamy poważny problem z przepływem oprogramowania i dostępnością talentów” – powiedział Mogoria Archiwum

– Jaki jest inny aspekt?

Drugim ważnym tematem jest język angielski. Kiedy mówimy o usługach profesjonalnych, kadra kierownicza, księgowi, zarządzanie zakupami, zasoby ludzkie, nawet prawnicy pracujący za granicą i za granicą potrzebują języka angielskiego. Argentyna jest najlepszym krajem w Ameryce Łacińskiej w języku angielskim, ale mamy dużo do zrobienia. Dwie turbiny potrzebne Argentynie to ogromne szkolenia cyfrowe ze szkół i szkolenia dwujęzyczne na całym świecie. Wyobraź sobie, że w naszej skali byliśmy jak Indie. Za każdym razem, gdy rozmawiamy, myśli o nieindyjskich polskich 30 miliardach dolarów. Pomnóż przez pięć. To powinien być cel.

– Mówił o potrzebie planu integrującego wszystkie działania skierowane do sektora. Jak to wygląda?

– Istnieje wiele zajęć i programów do szkolenia programistów, w tym komputer, stypendia. Wszystko to jest bardzo dobre, ale bardzo stopniowe. Byłoby miło, gdyby Argentyna prowadziła politykę szokową w gospodarce opartej na wiedzy iw makroekonomii, aby znormalizować kraj w porównaniu z innymi krajami na świecie. Mamy nadzieję, że nadarzy się okazja do zastanowienia się nad planami, działaniami i inicjatywami, I oczywiście rozmawiamy o tym z firmami partnerskimi i omawiamy to z ekspertami. Pracujemy nad planowaniem gospodarki opartej na wiedzy we wszystkich aspektach, oczywiście niezbędne są umiejętności i wykształcenie. Planujemy uczestniczyć w czymś, co będzie naszym wkładem w przyszłym roku.

Izba Fintech niedawno poprosiła Bądź częścią gospodarki opartej na wiedzy. Co myślisz?

– Mamy z nimi dobre relacje i rozmowę. LJego ekonomia wiedzy to potencjał, który może Ci zaoferować cyfryzacja i Internet. Te dwie zmienne łączą się energicznie w każdym procesie, tworząc przepływ jakościowy. W tym sensie jest to część procesu finansowego. Mamy bank partnerski, ale koncentrujemy się bardziej na usługach profesjonalnych, ponieważ niektóre mają większe centra na świecie, ale planujemy rozszerzyć działalność na inne Klastry Skrót do Argentyny. W rzeczywistości analizujemy w tym przekrojowym projekcie gospodarki wiedzy, w ramach którego odbyliśmy już kilka intensywnych spotkań, chodzi o połączenie wszystkich sal: biotechnologicznego, najwyraźniej szachowego i bez wątpienia fintechowego.