1 maja, 2024

Kubańscy żeglarze żegnają cztery złote medale na mundialu w Polsce

Pięć kubańskich kajaków startujących w Pucharze Świata w Bosnonie, PolskaIch występ zakończył się czterema złotymi medalami i jednym brązowym, według państwowej agencji prasowej Cuba, która podkreśla występ olimpijczyków. Yarisleidis Cyril, Khaterin NowyJose Ramon Belier i Sergio Torres.

Cyrilo zdobył trzy tytuły w jednomiejscowym canoe (C-1) na 200 metrów i dwumiejscowe (C-2) tytuły na 200 i 500 metrów. Ostatnie dwa razy był z Nuevo.

Osiągnięto drugi temat delegacji BelierW C-1 5000 m Torres zakończył z brązowym medalem w finale A.

W tę niedzielę Cyrilo zdominował 200 m w C-1 w 46,85 sekundy, a Kanadyjka Katie Vincent (46,95 sekundy) i Sofia Jensen (47,28 sekundy) zajęły piąte miejsce (47,47 sekundy).

W C-2 200 m Cyrilo i Nuevo (43,84 sekundy) objęli prowadzenie w ostatnim A, a na trzecie miejsce awansowali Chińczycy Changwen Shuai i Wenjun Lin (44,42 sekundy) oraz Niemki Lisa John i Sophie Koch (44,74 sekundy). .

Kubański duet powtórzył decyzję na 500m w C-2 (1: 58,44 min), Polki Sylwia Szerpińska i Julia Volsak (1: 58,82 min) oraz Niemki Lisa John i Sophie Koch (1: 59,29 min).

Belier (24: 03,62 min) dotarł do korony na C-1 na dystansie pięciu tysięcy metrów, a za nim uplasował się Matis Borge (24: 13,70 min). Kuba Torres, koronowany Mistrz olimpijski Tokio 2020 obok Fernando Diane JorgeTrzecie miejsce w 24: 38,55 minuty.

Żaden z Kubańczyków nie był w stanie wspiąć się na platformę C-1 na wysokości 1000 metrów. Torres (4:03,02 minuty) był siódmy, a Belier (4:04,60 minuty) był dziewiąty. Złoto powędrowało do Czech Martina Fuchsa (3: 55,60 min).

W C-2 na 500 m Pierre i Tabiani Diquez Alvarez nie zdobyli medali, wchodząc w 1:44,40 min, a Polacy Alexander Gidevsky i Orson Slivinski (1:42,39 min) zdominowali finał.

Z tymi wynikami (4-0-1) Pięciu kubańskich kajakarzy pobiło rekord w miniony weekend podczas Pucharu Świata w Kajakarstwa w Resis w Czechach (2-2-1).

READ  Plany wydatków Polski i Węgier mogą zostać zatwierdzone na warunkach unijnych

Kraj mądry, Kuba ponownie zajęła szóste miejsce Obecnie wyprzedza Niemcy (5-5-3), Polskę (4-5-8), Ukrainę (4-5-4), Kanadę (4-4-3) i Portugalię (4-0-1).