18 kwietnia, 2024

Bolesne zwycięstwo Szwecji, która już czeka na Polskę

Szwecja zmierzy się z Polską w najbliższy wtorek – która jest bezpośrednio w finale grupy B po znokautowaniu przez Rosję – i jej obecność na mundialu w Katarze po tragicznym zwycięstwie nad Czechami w Solna, które zostało ukończone tylko przez niego. Musisz strzelić gola w dogrywce (minimum 110). Quyson zdobył piłkę w strefie trzech czwartych, pokonał piłkę, rzucił murem przed muzykę „Duri Urtin” i uderzył obrońcy subtelnym ciosem w kogoś z eksporterem z Sewilli. Teraz skandynawska drużyna ma nadzieję zakwalifikować się do drugiego Pucharu Świata po osiągnięciu ćwierćfinału poprzedniego Pucharu Świata w Rosji. Z drugiej strony Czechy ponownie zamknęły drzwi mistrzostw świata, które były zamknięte od 2006 roku.

W pierwszej połowie tempo nie zwolniło, ale szanse były jasne. Szwedzi mieli więcej piłki i zaprezentowali kilka dobrych kombinacji wśród swoich najbardziej utalentowanych ludzi, ale Czechy, za każdym razem, gdy skradali się w środku meczu, za każdym razem, gdy szli na bramkę meczu o tysiąc godzin, nie przeszkodzili.

Szwedzi ostrzegli po strzale Ishaqa w róg i odbitym strzale Klusexviego; Czesi spłoszyli piłkę z dala od stałego fragmentu, a środkowy obrońca Nilsson zablokował strzał Hloska na skraju małego pola, choć prawie strzelił własnego gola.

Jednym z sentymentów ostatnich Mistrzostw Europy było to, że czescy gracze przegapili napastnika Shika; Szwedzi, bez otwierających obrońców, nie mogli ufać zawieszonemu nieopisanemu Ibrahimoviciu.

Po przejściu przez szatnie gra została znacznie zmniejszona. Minęło prawie kwadrans od wiadomości o ataku, a główka Suzuki znajdowała się na wyraźnej pozycji.

Tymczasem Szwecja zaczęła wykazywać oznaki szczególnej słabości dzięki trzem szybkim żółtym kartkom. Stracił także Martina Olsona na lewą część pleców z powodu kontuzji. Anderson wykorzystał okazję, aby podkręcić atmosferę Quizonem i opóźnić Kluchevsky’ego, który został znokautowany kilka minut temu.

READ  Marian Herreria zostawił w Polsce dobre zdjęcie i przegrał na punkty - AEBOX

Chociaż Szwecja zaczęła mocno naciskać po niepewnym początku, mecz był coraz bliższy. Swanberg trzymał go w przezroczystym nagłówku, ale był bardzo skupiony i łatwy na ścianie. Czesi odpowiedzieli dobrym kontrą, źle zdefiniowaną przez Guptę.

W najgorszym razie Havel zakończył fatalną woleja lewą nogą przed Olsenem w przerwie, dobry czeski mecz rozstrzygnąłby mecz.

Na początku dogrywki kolejna gorączka dla Szwecji. Odejście pomocnika Carlstroma dało Szwecji mocny wiatr, a w meczu, który rozpoczął, zmienili go na 1-0, z dobrą mieszanką Isaaca i Quisen, której kulminacją był w nim. Szwecja nie będzie już walczyć z oddanym i zmęczonym rywalem, a bilety na mundial zostaną rozegrane w Polsce.

Szwecja: Olsen; Danielson, Nilsson, Lindelof, Martin Olson (Pengson, D.61); Clausen (Quisen, m. 61), Christopher Olson (Karlstrom, m. 107), Ektel (Swanberg, m. 72), Forsberg (Elanga, m. 115); Kulusevsky, Izaak (Helander, zm. 115).
Republika Czeska: வாக்லிக்; Jima, Probeck (Szalony, m.90), Dziury, Satilek (Cygora, m.90); Barak, Suzek; Masobust (Howell, D.76), Hlosek, Jangto (Medju, D.76); Guzta (Begard, D.83).
Bramka: 1-0, m110: Quisen.
Sędzia: Michael Oliver (Anglia). Pokazał żółte kartki dla Szwecji, z Nilssonem (m46), Clausenem (m52), Ektolem (60m), Christopherem Olsenem (m103) i Karlstromem (m114); Dla Czech Holns (68 m), Jima (71 m), Suzek (85 m), Medeju (90 m).
Incydenty: Mecz Trasy B play-off o Puchar Świata w Katarze 2022 odbył się w Friends Arena w Solna (Sztokholm).