2 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kto jest właścicielem Timo i jaka jest jego wartość netto?

Kto jest właścicielem Timo i jaka jest jego wartość netto?

Wpisałem Styl życia On

Timo To jedna z firm zajmujących się sprzedażą internetową, która w ostatnich miesiącach zyskała na znaczeniu, do tego stopnia, że ​​zaczęła wyprzedzać takich gigantów jak jej rodak Alibaba czy Amazon North America. Ale Kto jest właścicielem? Dla tej firmy, która ma już wiele reklam w sieciach społecznościowych Jak bogaty jest??

W ostatnim roku podatkowym Timo wygrał 17,443 mln euro (320 776 mln peso), natomiast Grupa Alibaba wyniosła 15 083 mln euro (277 376 mln peso). Według amerykańskiej firmy zajmującej się cyberbezpieczeństwem rozwój tej firmy nie jest pozbawiony kontrowersji, ponieważ jej aplikacja instaluje złośliwe oprogramowanie w celu uzyskania danych ludzi.

Kto jest właścicielem Timo i ile ma pieniędzy?

Właścicielem Temu jest chiński biznesmen i informatyk o imieniu Colleen HuangKto zajmuje 23. miejsce w rankingu najbogatszych milionerów na świecie według… Bloomberga. Przed założeniem tej chińskiej firmy Huang pracował w ważnych firmach w Stanach Zjednoczonych, takich jak Microsoft i Google.

Według najnowszego indeksu Bloomberga, Majątek Colina Huanga szacuje się na 52 miliardy dolarów (około 884 miliardów peso), ponadto jego majątek wzrósł o 437 milionów dolarów (około 7,4 miliarda peso) w porównaniu z ostatnim pomiarem. Posiada bogate doświadczenie w świecie technologii.

Pierwszą założoną przez niego firmą zajmującą się handlem internetowym było Oku, które sprzedał za jedyne 2,2 miliona dolarów. Wkrótce założył inne firmy, takie jak Leqi, która umożliwia zagranicznym firmom sprzedaż swoich towarów w sklepach w Chinach; Xunmeng, która skupiała się na tworzeniu internetowych gier wideo.

Ale jego największym sukcesem przed stworzeniem Temu był PinduoduoKtóra jest już jedną z najważniejszych aplikacji do zakupów online w Chinach, rynku liczącym 1,425 miliona mieszkańców i drugim po Indiach pod względem liczby ludności krajem na świecie, który przewyższy go w 2023 roku.

READ  Zaskocz swoich gości tym pysznym koktajlem mlecznym nugat

Zarówno Pindoudou, jak i Temu są częścią Holding PDDJest to chiński konglomerat z siedzibą w Szanghaju, notowany na giełdzie Nasdaq. Jedną z ciekawostek firmy Timo jest to, że jej siedziba nie znajduje się w jakimś chińskim mieście, a raczej w Bostonie w Stanach Zjednoczonych.

Według Grizzly Research, firmy zajmującej się cyberbezpieczeństwem, jeden z największych skandalów Temu dotyczy nielegalnej sprzedaży danych swoich klientów. W raporcie zauważono, że Pindoudou również będzie stosować tę samą praktykę, którą stosuje obecnie chiński gigant sprzedaży internetowej.