24 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Korea Południowa i Polska zgadzają się na zwiększenie cotygodniowych lotów w ramach zacieśniania więzi

Korea Południowa i Polska zgadzają się na zwiększenie cotygodniowych lotów w ramach zacieśniania więzi

paź. Zdjęcie z pliku z 20 grudnia 2021 r. przedstawia lekki samolot szturmowy FA-50 lecący w pobliżu Seongnam, na południe od Seulu.

Seul, listopad 20 (Yonhap) — Korea Południowa i Polska zwiększą liczbę cotygodniowych lotów między obydwoma krajami, aby pomóc we wzmocnieniu więzi obronnych i budowie fabryk, podało w poniedziałek południowokoreańskie Ministerstwo Gruntów, Infrastruktury i Transportu.

Seul i Warszawa uzgodniły zwiększenie liczby tygodniowych lotów z Incheon na zachód od Seulu do siedmiu z pięciu oraz utworzenie trzech nowych tygodniowych lotów z Gimhae w Busan, 320 km na południowy wschód – podało ministerstwo w oświadczeniu. Kapitał.

„Umowa rozszerza ich prawa tranzytowe. Polska obecnie wysyła loty do Incheon, ale Korea Południowa nie obsługuje żadnych lotów do Polski” – powiedział urzędnik ministerstwa.

Polskie linie lotnicze LOT Polish Airlines przewiozły pasażerów do Incheon, ale południowokoreański główny koreański Air Co i jego mniejszy rywal Asiana Airlines Inc nie mają obecnie lotów do Polski, powiedział.

Planowane rozszerzenie lotów ma zwiększyć popyt na podróże między obydwoma krajami, ponieważ południowokoreańskie firmy mają zakłady produkcyjne w Polsce i prawdopodobnie będą eksportować do tego kraju więcej produktów sektora obronnego.

W zeszłym roku południowokoreańskie firmy podpisały duże kontrakty o wartości 17 bilionów wonów (13 miliardów dolarów) na dostawy dla Polski czołgów K2, haubic samobieżnych K9, lekkich samolotów szturmowych FA-50 i wyrzutni wielokrotnych rakiet Chunmoo.

Wiodący azjatycki producent akumulatorów, firma LG Energy Solutions, prowadzi w Polsce fabrykę akumulatorów do pojazdów elektrycznych (EV) od 2017 r., a największy na świecie południowokoreański producent blachy miedzianej, SK Nexilis Co, buduje fabrykę w kraju europejskim. Zgłosić.

[email protected]

(KONIEC)

READ  Iga Świątek odpowiedziała: Czy jest najlepszy w historii polskiego tenisa?