21 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Klejnot w koronie wielu firm osiedla się w Meksyku: były negocjator USMCA

Klejnot w koronie wielu firm osiedla się w Meksyku: były negocjator USMCA

Kenneth Smith, były główny negocjator Traktatu Stany Zjednoczone-Meksyk-Kanada (USMCA), podkreślił, że dzięki zjawisku bliskiego transferu branża może być dostawcą dla wielu firm rozpoczynających działalność w Meksyku, ponieważ będą one przestrzegać zasad. Pochodzenie umów handlowych będzie eksportowane na największy rynek świata bez płacenia ceł.

„Klejnotem w koronie wielu z tych firm będzie siedziba w Meksyku, co umożliwi przestrzeganie zasad pochodzenia i eksportu do Stanów Zjednoczonych określonych w umowie Stany Zjednoczone-Meksyk-Kanada (USMCA)” – podkreślił Smith.

Ekonomista zwrócił uwagę podczas Perspectives Forum organizowanego przez Krajowe Stowarzyszenie Przemysłu Tworzyw Sztucznych (Anipac), że w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Europie i Azji dokonują się obecnie znaczące inwestycje w przemyśle wytwórczym.

Podkreślił, że pobliski transport wspiera także inne gałęzie przemysłu, takie jak samochody, sprzęt medyczny i gospodarstwa domowego, co pozytywnie wpłynie na popyt na produkty z tworzyw sztucznych, materiał występujący w ponad 80 proc. sektorów produkcyjnych.

Stwierdził jednak, że nadal istnieją wyzwania, między innymi w zakresie przepisów, a także przyjęcia nowych technologii.

Według Smitha w sektorze tworzyw sztucznych następuje pewne ożywienie, a poziomy produkcji odnotowane w 2018 roku nie zostały jeszcze osiągnięte i pomimo wzrostu handlu wyrobami wykonanymi z wymienionych materiałów, utrzymuje się duży deficyt handlowy wynikający z importu tworzyw sztucznych . I Azja.

W 2022 r. do Stanów Zjednoczonych trafiło 77,6% całkowitego meksykańskiego eksportu tworzyw sztucznych i 62% importu. Kauczuk natomiast stanowił 84,5% eksportu i jego wyrobów oraz 41,6% importu.

Monica Conde, dyrektor generalna Grupo Ambiente Plástica, podkreśliła zwrot w kierunku zrównoważonego rozwoju wraz z zaczęciem przyjmowania terminu gospodarka o obiegu zamkniętym w latach 2009–2015, a pierwszymi inicjatorami były Chiny i Unia Europejska.

Dyrektor zauważył również, że w 2020 r. w Irlandii rozpoczęły się podatki od używania toreb i butelek, natomiast w Wielkiej Brytanii, Unii Europejskiej i Kanadzie zaczęły obowiązywać wytyczne dotyczące opakowań jednorazowych. W tym roku zniesienie podatków i zakazów pojawiło się w Szwecji i New Jersey.

READ  Cena dolara dzisiaj, 5 marca: kurs wymiany w Hondurasie, Meksyku, Gwatemali i Nikaragui...

„Skreślenia te wynikają z większej świadomości konsumentów, aby nie używać toreb bezkrytycznie” – stwierdził Conde.

Inne poruszane tematy to globalna produkcja tworzyw sztucznych, która wynosi około 400 milionów ton tworzyw sztucznych rocznie, podczas gdy w Meksyku jest ich mniej niż 7 milionów, a także rodzaje recyklingu.

Conde podkreślił także wyzwania stojące przed branżą tworzyw sztucznych w Meksyku, składającą się z ponad 5200 firm, uwzględniające wpływ na środowisko, a także fakt, że istnieje problem dotyczący recyklingu; Przepisy, normy, uzależnienie od ropy naftowej i negatywny odbiór tej substancji przez społeczeństwo.

Wydarzenie, które zgromadziło członków całego łańcucha wartości, zostało zorganizowane przez M.Holland, Nexeo Plastics, BYK additives, Braskem Idesa, Iberdrola México, Grupo Quimisor, Polnac, Omnigreen i Zwick Roell; Podobnie prelegentami na konferencji Polymat i Plastimagen 2025 byli Carlos Serrano, główny ekonomista BBVA México; oraz Leonardo Mansilla z Analityki Rynku Chemicznego OPIS.

Śledź informacje o biznesie i sprawach bieżących w Forbes Meksyk

Czy chcesz otrzymywać informacje za pośrednictwem Google News? Najlepsze historie znajdziesz w naszej galerii