9 grudnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kiedy i jak oglądać oraz o której godzinie – Fox Sports

Kiedy i jak oglądać oraz o której godzinie – Fox Sports

Dla kochanków Wydarzenia astronomiczne A jeśli po prostu interesują Cię cuda widoczne na niebie, mamy dla Ciebie coś dla siebie Początek jesieni Da nam to A Niebiańskie zjawisko Który towarzyszy nam miesiąc po miesiącu od milionów lat: Pełnia księżycaale w tym Wrzesień 2023To nie będzie tylko pełnia księżyca, ale będziemy żyć Super pełnia księżyca.

Czym jest gigantyczny księżyc w pełni i dlaczego nadano mu taką nazwę?

odpowiedzi na Imiona pełni księżyca rok w Almanach Rolników ze Stanów Zjednoczonych. Publikacja ta przyczyniła się do spopularyzowania określeń używanych przez indiańskich Indian na określenie miesięcznej pełni księżyca, a dziś nazwy te rozprzestrzeniły się po całym świecie.

1 sierpnia mieliśmy księżyc jesiotra, co zbiegło się z czasem, gdy rdzenni Amerykanie mogli lepiej łowić ten gatunek, ze względu na doskonałe widzenie w nocy, jakie zapewniało światło tego superksiężyca. W ten sposób pozostałe księżyce również otrzymują nazwy oparte na zwierzętach, owocach i innych przedmiotach.

On Pełnia Księżyca w Harvest będzie miała miejsce 29 września Jego nazwa wynika z tego faktu Zbiega się to z sezonem zbiorów kukurydzy. Ponadto uważa się, że oświetlenie tej pełni księżyca pozwoliło rolnikom wydłużyć dzień pracy na polu.

Zatem co miesiąc Księżyc przyjmuje nową tożsamość opartą na mądrości ludowej. Inspirowany tradycjami rdzennych Amerykanów. pomimo Będzie to ostatni superksiężyc w tym rokuW październiku możemy cieszyć się kolejną pełnią księżyca, Księżycem Myśliwego, który jest mniej ekstrawagancki, ale także warty obserwacji.

Kiedy i jak zobaczyć pełnię księżyca w 2023 roku?

the Księżyc w okresie superżniw pojawia się tydzień po równonocy jesiennejTo oznacza początek tego sezonu. Ponieważ na półkuli północnej nie jest jeszcze bardzo zimno, jest to doskonała okazja, aby cieszyć się wspaniałą obecnością naszego satelity na zewnątrz. Jednak dokładny czas szczytowej jasności będzie się różnić w zależności od lokalizacji.

  • W Meksyk będzie o 3:57 Jeden poranek 29 września.
  • W Stanach Zjednoczonych (wschodnie wybrzeże) będzie to 29 września o godzinie 5:57.
  • W Stanach Zjednoczonych (zachodnie wybrzeże) 29 września będzie godzina 2:57.
READ  WhatsApp: Co oznacza emoji dłoni z uniesioną dłonią | gra sportowa

Wskazówki, jak zobaczyć superksiężyc we wrześniu 2023 r

  • Sprawdź lokalną prognozę pogody, aby upewnić się, że niebo jest czyste.
  • Przyjdź na miejsce obserwacji co najmniej pół godziny wcześniej, aby Twoje oczy mogły przyzwyczaić się do ciemności.
  • Znajdź miejsce z dala od zanieczyszczeń świetlnych, najlepiej z dala od obszarów miejskich.
  • Wybierz miejsce wolne od przeszkód, takich jak drzewa czy budynki.
  • Jeśli masz lornetkę lub teleskop, będziesz miał lepszy widok na zjawisko astronomiczne.