15 maja, 2024

Johanna Pennella ścigała się w Polsce, aby zakwalifikować się do kolejnego Pucharu Świata

Johanna Pennella po raz kolejny zakwalifikowała się do Mistrzostw Świata Ironman 70.3. Osiągnął to po tygodniu uczestnictwa w zawodach po raz szósty Z rzędu na Specjalnym Pucharze Świata.

Azulena właśnie stanęła przed sądem w Lahti w Finlandii. Siedem dni później niemal bez odpoczynku wystartował w Poznaniu i zakwalifikował się do najważniejszego wyścigu na tym dystansie w 2024 roku w Taupo w Nowej Zelandii.

Na ziemiach polskich triatlonista pływa 1,9 km i biegnie 90 km. Jazda na rowerze i 21 km. Piesi w czasie 4h46m41s.

Johanna Pennella wyjaśniła swój udział w zawodach: „Przyszedł bardzo zrelaksowany. Po raz pierwszy robię coś tak szalonego, ale jest to okazja, aby poszukać kwalifikacji na przyszły rok”.

„To był jeden z pierwszych wyścigów, który dostał się do kolejnego Pucharu Świata i odbywał się on w kraju położonym najbliżej Lahti. W sporcie zadecydowała równowaga pomiędzy kosztami, czasem i korzyściami” – podkreśliła Azulena, która częściej pojawiała się na Mistrzostwach Świata Imprezy pucharowe.

Wyścigi w Poznaniu

Do przepłynięcia 1900 m doszło w Jeziorze Kierskim. Tam Azulena osiągała średnio 1:44 s na 100 m i ukończyła bieg w 33:03 s. Na drugim miejscu w swojej kategorii zajęły kobiety w grupie wiekowej 30-34 lata.

Jeśli chodzi o ten początkowy etap, zawodnik z tego miasta zauważył: „Pierwsza część zawodów była spokojna, mogłem się dobrze poruszać, co pozwoliło mi pływać bardziej komfortowo”.

Po 4:07 s Johanna Pennella wyruszyła, aby dokończyć 90-kilometrowy cykl po torze niedaleko miasta. Po 2h31m21s ukończył drugi segment wyścigu, drugi w swoim segmencie ze średnią prędkością 35,62 km/h.

„Pierwsze 45 kilometrów wydawało się, że będzie trudne ze względu na wiatr i wzniesienia, ale kiedy ponownie ruszyliśmy, wszystko było w porządku” – przyznał.

Po 1 minucie 32 s Azulena wystartowała, aby pokonać ostatnią część wyścigu. Johanna Pennella przebiegła 21-kilometrowy trucht w czasie 1:36:38, średnio 4:36 s na kilometr.

READ  Polska aktywuje samoloty po rosyjskich atakach na zachodnią Ukrainę i Kijów

Odnosząc się do ostatniego etapu, zawodnik zauważył: „Przeprowadzono 4 rundy. Pierwsza była dobra, ale potem zaczęło czuć zmęczenie. Już tam byłem, poddawanie się nie wchodziło w grę”.

Triathlonistka minęła metę w czasie 4:46:41 sekundy, zajmując 118. miejsce w klasyfikacji generalnej, dziesiąta wśród kobiet, czwarta amatorka i druga w kategorii wiekowej 30–34 lata. Tym samym zapewnił sobie miejsce na kolejnych Mistrzostwach Świata na średnim dystansie, które odbędą się w Taupo w Nowej Zelandii.

W kategorii Azulena zwyciężyła Niemka Lisa Femmerling, która ukończyła bieg z czasem 4h44m10s. Trzeci stopień podium zajął Norweg Lon Johan Nilsen z czasem 4:52:13.

Niemka Leonie Gonzalez jako pierwsza ukończyła test wśród kobiet z czasem 4:05:54. Za nią uplasowały się Włoszka Elisabetta Corridori (4h10m19s) i Polka Agnieszka Jerzyk (4h13m41), które uplasowały się odpowiednio na drugim i trzecim miejscu.

Następnym celem jest Kona na Hawajach

Neelam, który pozostanie w Niemczech jeszcze przez kilka dni, następnie uda się do Kona na Hawajach, aby przygotować się do Mistrzostw Świata Ironman na amerykańskiej wyspie.

Wydarzenie odbędzie się 14 października, a Azuleña będzie jedną z zawodniczek, które wezmą udział w tym tradycyjnym teście, który jest bardzo ważny dla wszystkich triatlonistów.

Z tej okazji Kona będzie sceną Pucharu Świata Kobiet, ponieważ pierwsze w tym roku Mistrzostwa Mężczyzn odbędą się w nowym mieście, Nicei we Francji.

O wyścigu na Hawajach Johanna Pennella zauważyła: „To spełnienie marzeń. Mając już marzenie i możliwość ukończenia wyścigu, nie proszę o wiele”.

Aby wystartować w tym wyścigu, który zawodnik uważa za „najlepszy”, w grudniu ubiegłego roku zakwalifikował się do wyścigu Ironman w Mar del Plata, gdzie wygrał w swojej kategorii z czasem 9:58:05.

Informacja

Triathlonistka Johanna Bennella: „Przede wszystkim moja mama, która nauczyła mnie, jak ważna jest praca nad swoimi marzeniami i nigdy się nie poddawaj. Moja trenerka Gabrielle Della Mattia, Effort Club, dietetyk Elizabeth Cladepierre, ortopeda i dyrektor generalny AECA”.