2 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jeśli jesteś polskim wnukiem, oto co musisz wiedzieć, aby aktywować obywatelstwo

Jeśli jesteś polskim wnukiem, oto co musisz wiedzieć, aby aktywować obywatelstwo

17 września 2023 – 09:00

Jeśli Twoi przodkowie pochodzili z Polski, możesz rozpocząć proces o obywatelstwo w polskiej ambasadzie. W notatce wszystkie szczegóły procesu.

Emigracja W wielu przypadkach może to być kłopotliwe, ponieważ wymagają one szeregu procesów, które prawie zawsze są niezrozumiałe. Wśród nich sławny obywatelstwo, Jednak nie jest to tak istotne w podróży Przebywają i pracują w krajach europejskich. Dla sprawy Obywatelstwo polskie Jest wiele kroków i szczegółów, które należy wziąć pod uwagę, a my Ci o nich opowiemy.

Jakie dokumenty są potrzebne do ubiegania się o obywatelstwo polskie?

Dokumenty można składać osobiście lub przez pełnomocnika.

 • Dokumenty potwierdzające polskie pochodzenie Twoich przodków: polski paszport, Polski dowód osobistyksiążeczka wojskowa, potwierdzenie obywatelstwa polskiego wystawione przez właściwych przedstawicieli rządu, akt urodzenia, akt małżeństwa, akt chrztu, kopie polskich dokumentów rodziców lub dziadków itp.).
 • Powiązane dokumenty Nabycie obywatelstwa argentyńskiego (Urugwajczyk/Paragwajczyk) przez swoich przodków (cert Krajowa Izba Wyborcza lub bNakaz sądowyDNI z datą naturalizacji itp.) i służbą wojskową w Argentynie (Urugwaj / Paragwaj) lub stanowiska publiczne zajmowane przez ich przodków w Argentynie (Urugwaj / Paragwaj)
 • Udowodnienie dokumentów Złączony (Akt urodzenia rodziców i/lub dziadków, Akt małżeństwa rodziców i/lub dziadków, Akt urodzenia zainteresowanej strony).
 • Zaświadczenie o Urodzenie kompletne z imionami rodziców.
 • Zaświadczenie o Rejestracja cywilna Wskazuje Twój stan cywilny.

polska warszawa.jpg

Wniosek o potwierdzenie obywatelstwa polskiego

Wniosek o potwierdzenie posiadania obywatelstwa polskiego można złożyć za pośrednictwem konsulatu Rzeczpospolita Polska Właściwy według miejsca zamieszkania wnioskodawcy. Nominacje przyjmowane są wyłącznie za pośrednictwem strony E-Konsulat.

 • Należy to zrobić wyłącznie w języku polskim.
 • Jest zapewnione Dwa foldery o tej samej zawartości– Komplet wniosków oraz prosta, czytelna kopia wszystkich załączonych dokumentów. Teczki muszą zawierać spis zawartych dokumentów.
 • Wszystkie dokumenty Należy przetłumaczyć na język polski przez tłumacza przysięgłego.
 • W przypadku niektórych dokumentów pochodzących z państw Unii Europejskiej zamiast tłumaczenia można dołączyć standardowy wielojęzyczny formularz wydawany przez urząd spraw zagranicznych na podstawie rozporządzenia 2016/1191.
 • Dokumenty pochodzące z krajów UE nieobjęte zakresem stosowania Rozporządzenia 2016/1191 muszą posiadać apostille.
 • Dokumenty pochodzące spoza UE muszą być opatrzone apostille: w przypadku Państw będących stronami Konwencji znoszącej wymóg legalizacji zagranicznych dokumentów urzędowych sporządzonej w Hadze dnia 5 października 1961 r.; lub zalegalizowane przez polskiego konsula: w innych państwach.
READ  Zorza polarna w Polsce. Sprawdź, kiedy zobaczysz zorzę polarną. Widać to również w woj. Śląsk?

Opłata za wniosek 86 USD. Oprócz tej opłaty pobierana jest opłata konsularna za poświadczenie tłumaczeń w folderze wniosku: 32 USD Za każdą stronę tłumaczenia.