20 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jeff Bezos wypiera Elona Muska i ponownie staje się najbogatszym człowiekiem na świecie

Jeff Bezos wypiera Elona Muska i ponownie staje się najbogatszym człowiekiem na świecie

(CNN) — Według poniedziałkowego indeksu miliarderów Bloomberg Jeff Bezos odzyskał tytuł najbogatszego człowieka na świecie, wyprzedzając Elona Muska.

Majątek założyciela Amazona osiągnął 200 miliardów dolarów, a za nim plasował się Musk z 198 miliardami dolarów. Według indeksu Musk stracił w ciągu ostatniego roku około 31 miliardów dolarów, a Bezos zarobił 23 miliardy dolarów.

Akcje Tesli spadły w poniedziałek o ponad 7%.

Musk to miał Tytuł najbogatszego człowieka świata odzyskał w maju 2023 rokuprzewyższył dyrektora generalnego LVMH (LVMHF), Bernard Arnault, który prowadzi jeden z największych na świecie konglomeratów, w skład którego wchodzą takie marki jak Louis Vuitton, Dior i Celine. Trzej miliarderzy (Musk, Arno i Bezos) od miesięcy rywalizują ze sobą o czołowe miejsce. Arnault objął tytuł w miarę wzrostu jego majątku w związku z rosnącą sprzedażą towarów luksusowych, która pomogła podnieść cenę akcji LVMH.

Na początku tego roku sędzia Sądu Okręgowego stanu Delaware Pakiet wynagrodzeń Muska na 2018 rok odrzuconyWartość jego majątku szacuje się na ponad 50 miliardów dolarów, co czyni go jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Akcje Tesli również spadły w tym roku o około 24%.

Oczywiście tytuł najbogatszego człowieka na świecie zmienia się co kilka miesięcy, w zależności od zachowania rynków. Muska i Arnaulta Nadal mają dużo bogactwaWedług raportu za rok 2020 majątek netto pięciu najbogatszych ludzi na świecie wzrósł o 114%, do łącznej kwoty 869 miliardów dolarów po uwzględnieniu inflacji. Coroczny raport Oxfam na temat nierówności.

Michelle Toh, Tammy Lohby i Chris Isidore z CNN wnieśli swój wkład w powstanie tego raportu.

READ  5 domowych sposobów na sprzątanie, dzięki którym Twoja biżuteria będzie jak nowa