27 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jedna rzecz, której Biden nie zrobi, aby walczyć z wariantem omikron

(CNN) – Wymowny był moment podczas wypowiedzi prezydenta Joe Bidena na temat Nowa alternatywa dla wirusa koronowego omicron W najbliższy poniedziałek w Białym Domu. Jest gotów zrobić wszystko, co w jego mocy, aby zaszczepić Amerykanów i grzecznie poprosić ich o założenie maski, ale jest mało prawdopodobne, aby poszedł drogą niektórych europejskich przywódców i naciskał na nowe blokady.

Biden próbował zachować równowagę, mówiąc: „Ta alternatywa jest powodem do niepokoju, a nie paniki”.

Podniósł kilka punktów do podkreślenia:

  1. Nie wiemy wszystkiego, co powinniśmy wiedzieć o firmie Omicron. To nie czas na panikę z powodu… nowa zmienna który został po raz pierwszy zidentyfikowany w Afryce Południowej. To nie czas na ignorowanie tego.
  2. Micron dotrze do Stanów Zjednoczonych bez względu na wszystko. Wirus dotrze do kraju bez względu na wszystko Nowe ograniczenia w podróży które weszły w życie w poniedziałek. Biden powiedział, że środki te zostały wprowadzone, aby spowolnić rozprzestrzenianie się wariantu i umożliwić Stanom Zjednoczonym przygotowanie się, a nie uniemożliwić im wjazd do kraju. Niektórzy eksperci uważają, że już tu jest.
  3. Szczepionki. Szczepionki. Szczepionki. Najlepszym sposobem na ochronę siebie są szczepienia i zastrzyki przypominające.
  4. Noś maski w miejscach publicznych, nawet jeśli zostałeś zaszczepiony. Biden poprosił ludzi o rozpoczęcie noszenia masek w miejscach publicznych, niezależnie od ich statusu szczepień, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19. W Wielkiej Brytanii, gdzie wykryto przypadki omikronu, maski muszą być ponownie używane w sklepach.
  5. Musisz być czujny. Rząd federalny współpracuje z producentami leków na wypadek konieczności aktualizacji zaleceń dotyczących szczepień, chociaż Biden powiedział, że dodatkowe środki mogą nie być konieczne.
Według lekarza Ómicron ma niepokojącą formułę 3:03

Ten ostatni punkt jest szczególnie interesujący: Biden wspomniał o możliwości aktualizacji protokołów szczepień. Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) promowały pZalecenie stosowania dawek przypominających W szczególności ze względu na zmienną omikronową. Zamiast mówić, że wszystkie zaszczepione osoby w wieku powyżej 18 lat „mogą” otrzymać dawkę przypominającą, CDC mówi teraz, że każdy „powinien”.

READ  Francja ostrzegła przed poważnym kryzysem między sojusznikami i poprosiła NATO o refleksję po utworzeniu AUKUS

Jaki więc był moment odkrywczy w przemówieniu Bidena?

Odkrywczy moment nastąpił po wypowiedzi prezydenta, kiedy został poproszony o wyjaśnienie swojego komentarza na temat nadchodzącego planu rozpraw z Omicronem, który błędnie nazwał „Omnichronem”.

W czwartek Biden powiedział: „Zaprezentuję szczegółową strategię określającą, w jaki sposób będziemy zwalczać COVID-19 tej zimy. Nie poprzez zablokowanie lub zamknięcie, ale dzięki bardziej masowym szczepionkom, dopalaczom, testom i nie tylko”.

Dziennikarz zapytał Bidena, dlaczego ma miejsce zamknięcie.

Powiedział: „Jeśli ludzie są zaszczepieni i noszą kaganiec, nie ma potrzeby być więzionym”.

Ten komentarz był zarówno prawdziwy, jak i mylący, ponieważ w ostatnich miesiącach dowiedzieliśmy się, że wielu Amerykanów nie zostanie zaszczepionych ani nie będzie nosić masek.

Stany Zjednoczone wymagają od podróżnych zwracania uwagi na pomiary omikronowe 1:07

Jednak z odpowiedzi Bidena słyszałem, że bez względu na to, jak rozprzestrzeni się nowa alternatywa: rząd federalny nie będzie dążył do politycznej bitwy o blokady. Latem i jesienią kraj przeszedł falę delta, a wielu Amerykanów ostatecznie odrzuciło pomysł masek w szkołach lub wymogów szczepień w pracy.

Odpowiedź Bidena różni się od odpowiedzi w niektórych częściach Europy, gdzie niektóre miasta i państwa powróciły do ​​jakiejś formy blokady, takiej jak Coraz więcej przypadków i zgonów z powodu wirusa Covid-19 Ze względu na zmienną delta. Washington Post odwiedził miasto Tamr Pół-więzienie w Belgii Zgłoszono blokady na Słowacji i Austrii oraz godzinę policyjną w Holandii. Do tej pory kraje Europy Zachodniej miały generalnie mniej zgonów z powodu COVID-19 na 100 000 osób niż Stany Zjednoczone, Według danych z Johns Hopkins University.

Nowa teoria spiskowa

Przedstawiciel Teksasu Ronnie Jackson – były lekarz Białego Domu – jest jednym z tych, którzy rozpowszechniają tę informację. głupi pomysł że Demokraci i inni zgłaszają obawy dotyczące omicron, aby pomóc im politycznie przed wyborami w listopadzie 2022 r. Przestańcie.

READ  Rosja przekroczyła maksymalny szczyt od początku epidemii z 41 000 przypadków w ciągu 24 godzin. Śledź mapę w czasie rzeczywistym

Najnowsze wiadomości o szczepieniach w USA

Stany Zjednoczone nie osiągnęły jeszcze 60% w pełni zaszczepionej populacji, według danych z Center for Disease Control. Szczepienie dzieci w wieku od 5 do 11 lat może zwiększyć tę liczbę po otrzymaniu drugiej dawki.

Jednak ewolucja wysiłków i wymagań dotyczących szczepionek szybko się zmienia.

Kary są opóźnione

Rząd Bidena powiedział niektórym agencjom federalnym, że mogą to zrobićOpóźnianie karania pracowników federalnych, którzy nie zostali zaszczepieni.

Naukowcy próbują określić ryzyko związane ze zmienną omikronową 2:35

Większość pracowników federalnych miała zostać zaszczepiona do 22 listopada, a 92% otrzymało przynajmniej pierwszą dawkę szczepionki COVID-19. Według Biura Zarządzania i Budżetu niektórzy pracownicy złożyli wniosek lub otrzymali zwolnienie, dzięki czemu 96,5% pracowników federalnych spełnia ten standard.

Wniosek odrzucony

Sędzia Sądu Najwyższego Stephen Breyer Poniedziałkowa prośba odrzucona Aby zapobiec wymogom szczepień Mass Brigham General Hospital dla 80.000 pracowników systemu szpitalnego Massachusetts.

Zawieszenie nakazów szczepień

Ponadto sędzia federalny z Missouri Częściowo zabronione Wymagania dotyczące szczepień administracji Biden dla niektórych pracowników służby zdrowia. Nakaz dotyczy tylko 10 stanów, które wniosły sprawę.

Wymóg szczepień, który miał wejść w życie 6 grudnia w większości części kraju, pochodził od Centrów Usług Medicare i Medicaid.

Sędzia zawiesił ten wymóg i udzielił porady medycznej, gdy powiedział, że „społeczeństwo nie ucierpi, jeśli „status quo” zostanie utrzymany w postępowaniu sądowym w tej sprawie”.

Jako problem zgłaszano ewentualne braki kadrowe, zwłaszcza wśród pracowników służby zdrowia na obszarach wiejskich.

Hiszpania zgłosiła swój pierwszy przypadek nowego wariantu omicron 3:27

Kiedy dowiemy się, czy szczepionki działają przeciwko Omicronowi?

Może w ciągu najbliższych dwóch tygodni Powiedziała Dr Peter Hotez do Jima Acosty z CNN w weekend wyjaśniający, w jaki sposób naukowcy mogą testować szczepionki przeciwko wariantom.

READ  Republikańscy kongresmeni atakują AMLO za przyjęcie Maduro i Diaz-Canel - El Financiero

Jak Omicron podróżuje po świecie?

Poważny Międzynarodowy raport CNN W przypadku wariantu omikron zauważyłem, że przypadki w Holandii zostały przypisane do osób podróżujących z RPA. Przypadki w Kanadzie zostały prześledzone do osób podróżujących z Nigerii. Objechał już cały świat.

Wymagany jest dowód szczepienia

Dowód szczepienia jest wymagany od połowy listopada w przypadku wielu działań publicznych w Los Angeles, w tym spożywania posiłków w pomieszczeniach. Ale w poniedziałek weszły w życie środki kontroli jego stosowania. Klienci muszą wykazać się Dowód pełnego szczepienia przeciwko COVID-19.

Anulowanie wymagań dotyczących szczepień

Porównaj Los Angeles z Disney World na Florydzie, który w zeszłym tygodniu zawiesił wymagania dotyczące szczepień dla pracowników, aby dostosować się do nowego Ustawa o wymaganiach dotyczących szczepień na Florydzie.

Złe wieści za robienie właściwych rzeczy

Jest to smutna nuta ironii dla kraju takiego jak Republika Południowej Afryki, gdzie władze zdrowotne wytropiły wariant omikronowy i zaalarmowały świat. Jego dobre zachowanie jest karane ograniczeniami w podróży.

Sekretarz prasowy Białego Domu Jen Psaki powiedziała, że ​​zakaz podróżowania do RPA i siedmiu innych krajów afrykańskich „nie miał na celu karania”, ale raczej „ochrony”.

Stany Zjednoczone przekazały RPA około 8 milionów dawek szczepionek, a Psaki powiedział, że kraj odmówił zaoferowania więcej.