24 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jak chronić swoje dane finansowe w przypadku kradzieży telefonu komórkowego?

Jak chronić swoje dane finansowe w przypadku kradzieży telefonu komórkowego?

Próbują sprzedawać telefony komórkowe i zostać oszukanym. Uważaj na oszustwa
Jak chronić moje dane bankowe, jeśli mój telefon komórkowy zostanie skradziony? Zdjęcie: Getty Images.

the komórka Stały się częścią naszego codziennego życia. Ich zastosowania wykraczały daleko poza komunikację między sobą, a teraz są również używane do przechowywania danych, w tym danych finansowych, kontaktów, zdjęć, aplikacji i filmów.

w chwili istnienia ofiara włamania Jedno z tych urządzeń, a nawet przed StrataNależy podjąć pewne środki w celu ochrony zawartych w nich informacji, zwłaszcza jeśli chodzi o bankowość.

Co powinienem wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o informacje bankowe w przypadku kradzieży telefonu komórkowego?

Jeśli jesteś ofiarą przestępstwa, Nie panikować I pamiętaj, jeśli masz prosić Z dowolnej instytucji finansowej zawsze poprosi Cię o podanie hasła dostępu.

gdy ktoś próbuje Odgadnij hasło Aby uzyskać dostęp do aplikacji bankowej, zostanie ona automatycznie zablokowana po kilku próbach (zwykle trzech).

Jeśli ktoś spróbuje odzyskać hasło, musi mieć takie informacje, jak nazwa użytkownika, numer karty i numery bezpieczeństwa na odwrocie karty, szpilkaoraz numer telefonu komórkowego i adres e-mail, między innymi.

  • Pamiętaj: niektóre aplikacje bankowe żądają również danych biometrycznych, które działają również jako dodatkowa blokada Rozpoznawanie twarzy lub odcisków palców.

Oprócz powyższego, od marca 2021 roku geolokalizacja w aplikacjach bankowych stała się w Meksyku obowiązkowa. Środek ten w rzeczywistości ma na celu zapobieganie praniu pieniędzy i unikanie oszustw finansowych, dzięki czemu banki znają położenie geograficzne swoich klientów podczas korzystania z aplikacji.

Jak chronić moje dane bankowe, jeśli mój telefon komórkowy zostanie skradziony?

Pomimo tego, co zostało opisane powyżej, musisz przestrzegać procedury Zalecane przez Krajowy Komitet Ochrony i Obrony Użytkowników Usług Finansowych (Condusef) w przypadku zgubienia lub kradzieży telefonu komórkowego:

1. Skontaktuj się ze swoim bankiem

Natychmiast skontaktuj się ze swoim bankiem z prośbą o zablokowanie kart debetowych lub kredytowych, które zarejestrowałeś w aplikacjach pobranych na telefon komórkowy. Uniemożliwia to komukolwiek dokonywanie ruchów na twoich rachunkach, nawet jeśli chce wejść do twojego wniosku.

READ  Kupił czapkę Mercedesa do Mercado Libre, ale przyjechała jedna z PRI

2. Skontaktuj się z operatorem, aby zablokować telefon komórkowy

Skontaktuj się z operatorem sieci komórkowej, aby zablokował kartę SIM telefonu z powodu kradzieży lub zagubienia. Dzięki tej procedurze zapobiegniesz używaniu terminali i kodu SMS przez kogokolwiek innego niż ty do wykonywania przelewów.

Condusef podaje, że możesz również szybciej zablokować swój telefon komórkowy za pomocą IMEI (International Mobile Equipment Identity), 15-cyfrowego kodu, który jest wcześniej zapisywany na każdym telefonie komórkowym.

Jak zablokować przez IMEI?

Przejdź na stronę rządową i zarejestruj swój numer IMEI, który znajdziesz na opakowaniu swojego urządzenia, wpisz *#06# na klawiaturze swojego telefonu komórkowego lub zadzwoń do Locatel pod numer 55 56 58 11 11.

3. Zmień hasła do aplikacji bankowych

Zmień hasła do aplikacji bankowych, które pobrałeś na swój telefon komórkowy. Chociaż nie są uwierzytelniane automatycznie, niektóre, takie jak poczta e-mail i sieci społecznościowe, mogą pozwolić każdemu, kto ma telefon komórkowy, na modyfikację hasła za pomocą uwierzytelniania SMS, ujawniając Twoje dane osobowe i dane finansowe.

4. Złóż odpowiednią reklamację

Złóż zawiadomienie do prokuratury o kradzież telefonu komórkowego. Instytucja bankowa, firma ubezpieczeniowa lub organ, do którego kierujesz reklamację, może wymagać podjęcia wszelkich działań.

Zanotuj: Skarga służy m.in. określeniu konkretnych obszarów popełniania tego rodzaju przestępstw i ich częstotliwości.

5. Ostrzeż swoją rodzinę i przyjaciół

Dzięki tej procedurze uniemożliwisz złodziejowi nadużycie Twojej linii telefonicznej, dzwoniąc lub wysyłając wiadomości do rodziny i przyjaciół oraz udając, że ich oszukujesz.

Inne wskazówki dotyczące ochrony danych bankowych w telefonie komórkowym

w twoim czasopiśmie „chroń swoje pieniądze”Condusef daje Poniższe wskazówki dotyczące ochrony danych finansowych Jeśli masz dane bankowe w telefonie komórkowym.

  • Nigdy nie udostępniaj swoich haseł ani nie zapisuj ich w wiadomości e-mail, nie mówiąc już o telefonie komórkowym.
  • Nie używaj tego samego hasła do wszystkich swoich aplikacji.
  • Tworząc hasło, unikaj znaczących lub następujących po sobie numerów dat.
  • Usuń zaznaczenie opcji „Automatyczne zapisywanie” lub „Zawsze pamiętaj” w aplikacji bankowej i we wszystkich innych aplikacjach.
  • Ustaw urządzenie tak, aby powiadomienia nie pojawiały się na ekranie blokady.
  • włączyć uwierzytelnianie drugiego czynnika w aplikacjach; Pierwszym byłby system blokowania za pomocą kodu PIN lub opcji biometrycznej.
  • Jeśli udało im się złamać Twoją aplikację bankową, możesz udać się do biura Condusef lub zadzwonić pod numer 5553400999.
READ  Wódka Absolut Raspberri może nadać Twoim napojom inny charakter i jest tańsza w Amazon Mexico niż w jakimkolwiek innym sklepie