24 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

ISSSTE podpisuje umowę ze Szpitalem Medycyny Tradycyjnej w Pekinie w Chinach

  • Celem jest nawiązanie współpracy w zakresie akupunktury człowieka i metod prozdrowotnych
  • Kiedy ludzie są w centrum dyskusji, dogmaty mogą zostać złamane: Pedro Zentino
  • Rok później sfinalizowano porozumienie, które otworzy rozdział w medycynie tradycyjnej: Dziekan HMTB, Liu Quenquan

Dyrektor Generalny Instytutu Ubezpieczeń Społecznych i Służb Kadr Państwowych Pedro Zentino Santaella i dyrektor Pekińskiego Szpitala Medycyny Tradycyjnej Liu Qingquan podpisali umowę o współpracy w zakresie akupunktury człowieka i metod zdrowotnych.

Porozumienie ma na celu stworzenie podstaw i mechanizmów współpracy, aby obie organizacje planowały, projektowały, wdrażały i oceniały programy współpracy w dziedzinie akupunktury, które umożliwią wymianę specjalistów oraz rozwój badań naukowych, szkoleń akademickich i zastosowań klinicznych. .

„Zdrowie jest prawem, a gdy w centrum dyskusji znajdzie się człowiek, można przełamać dogmaty i zastosować różne techniki. Nie ma wątpliwości, że akupunktura w tradycyjnej medycynie chińskiej jest metodą terapeutyczną, która przyniosła wspaniałe rezultaty, – zauważył Pedro Zentino.

Dodał, że nie ma chorób, są raczej pacjenci, którzy na różne sposoby manifestują się w swoim środowisku psychologicznym i społecznym. Stąd znaczenie posiadania przez personel medyczny innych środków zaradczych na korzyść beneficjentów ISSSTE.

„Istnieją inne specjalizacje, takie jak akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna alternatywna, homeopatia i chirurgia, ale aby zastosować którąkolwiek z nich, lekarz musi znajdować się w centrum i określić, w oparciu o kryteria naukowe, która z nich jest najlepsza dla opieki nad pacjentem, a nawet co więcej, którzy obywatele mogą. Decydują, w jaki sposób chcą być traktowani.

Podkreślił znaczenie podpisania porozumienia, które otwiera różne horyzonty w stronę powszechności prawa człowieka do zdrowia, nad czym pracuje prezydent Andres Manuel Lopez Obrador.

„Istnieją dwa nurty myślowe: jeden, który wierzy, że zdrowie to biznes, i drugi, który wierzy, że jest to prawo człowieka. Dlatego rząd Meksyku ma tę misję i dlatego prezydent mówi o Meksyku ludzkości, ponieważ jest mieszanką miłości do innych.”

READ  Pewnie! Według nauki filmy dla dorosłych mogą uszkodzić mózg

Dziekan Pekińskiego Szpitala Medycyny Tradycyjnej Liu Qingquan zauważył, że po roku przygotowań możliwe będzie podpisanie tej umowy, co niewątpliwie otworzy nowy rozdział kompleksowej współpracy w wielu aspektach medycyny tradycyjnej, takich jak akupunktura i zdrowie człowieka. powiązane metody.

Zaznaczył, że od 2021 roku z Narodowego Centrum Medycznego „20 listopada” (CMN) wybrano 100 lekarzy, którzy uczestniczyli w seminariach organizowanych przez Pekiński Szpital Tradycyjnej Medycyny.

„Chcielibyśmy, aby w przyszłości CMN ’20 de Noviembre’ i Pekiński Szpital Medycyny Tradycyjnej prowadziły głęboką współpracę w zakresie szkolenia personelu medycznego, projektów badań naukowych, organizowania zajęć akademickich, klinik protokołu prób. A także nauczania i szkoleń w celu utrzymania zdrowie ludzi.

Wreszcie Gloria Sandoval Salas, dyrektor wykonawcza Meksykańskiej Agencji Współpracy Międzynarodowej na rzecz Rozwoju (AMCD), w imieniu Ministra Stosunków Zewnętrznych Alicii Barciny Ibarra, podpisując umowę, wskazała, że ​​niewątpliwie przyczyni się ona do wzmocnienie instytucjonalne Meksyku i Chin, ponieważ ma na celu promowanie wspólnych badań z korzyścią dla obu narodów.