Minister obrony Diego Molano Aponte potwierdził noc z soboty 25 września Chwyć okręt półzanurzalny należący do klanu Zatoki. Służył do transportu dużych ilości narkotyków z Kolumbii do Ameryki Środkowej.
To ogłoszenie zostało ogłoszone w ramach wydarzenia mającego na celu uhonorowanie pracy członków Kolumbijska Narodowa Marynarka Wojenna, przeprowadzana w Naval Base Arc w Bahía Málaga Zachodnia prowincja Valle del Cauca.
Według urzędnika do wypadku doszło dwa tygodnie temu na kolumbijskim Oceanie Spokojnym w ramach operacji Sinen. W tym procesie Dzięki specjalnemu urządzeniu dowodzenia dla 12 naszych nurków morskich Udało się dotrzeć do punktu, w którym znajdował się obóz, a ponadto można było uchwycić i przechwycić okręt podwodny, który płynął do Ameryki Środkowej ”.
Atak, którego dokonali członkowie Marynarki Wojennej, również zachwiał równowagą Neutralizacja obywatela Nikaragui, który będzie odpowiedzialny za przestępczą działalność klanu Zatoki w tym regionie kraju, a także za zarządzanie relacjami z różnymi gangami przemytu narkotyków. Jak to zostało osiągnięte Trzech innych członków tego gangu zostało aresztowanych I cały arsenał broni długiej.
Ze swojej strony admirał Gabriel Perez, dowódca marynarki narodowej, wyjaśnił Noticiasowi Caracolowi, że grupy przemytników narkotyków budują coraz bardziej wyrafinowane pojazdy. Jak wyjaśnił, byli pierwsi „Zwykła morska łódź transportowa; później wkładają do niej silniki diesla; następnie (kontynuują) jej całkowite wyłączenie; potem staje się elektryczna z możliwością przebywania pod wodą”.
Dodał jednocześnie, że operacje mające na celu zwalczanie tego typu przemytu narkotyków zostały unowocześnione, dzięki wykorzystaniu coraz bardziej wyszkolonych kadr wyposażonych w najnowsze technologie. W przypadku nurków świadczy o tym zastosowanie specjalnych kamer, które pozwalają monitorować z ziemi wszystko, co dzieje się pod wodą.
„Cały ten składnik pozwolił Narodowej Marynarce Wojennej przechwycić w tym roku 247 ton kokainy– zakończył admirał Perez.
W tym sensie Molano potwierdził, że jest w kraju co najmniej od 1993 roku 27 nielegalnych urządzeń wśród łodzi półzanurzalnych, łodzi podwodnych i łodzi na niskich wysokościach. Stwierdził również, że najważniejsze ustalenia w tego typu operacji miały miejsce w ciągu ostatnich trzech lat.
Nie tylko dlatego, że w tym czasie skonfiskowano 111 z tych pojazdów, co stanowi około 60% wspomnianej całości, ale także dlatego, że „W sumie 130 263 kilogramów chlorowodorku kokainy przetransportowano w łodziach podwodnych Został przejęty przez władzę ogólną w ciągu tych trzech i pół roku, co oznacza, że 325 657 500 eliksirów przestało docierać do młodzieży.”
Zwalczanie przemytu narkotyków
Należy zauważyć, że według samego MON było to co najmniej dopiero w 2020 r. 18 700 mężczyzn w mundurach i członkowie mobilnych grup zajmują się ręczną likwidacją nielegalnych upraw.
Dzięki temu udało się to osiągnąć w tamtym okresie Likwidacja łącznie 130 000 hektarów, co odpowiada 120 000 boisk piłkarskich lub 3,4-krotności miasta Medellin.. Przekłada się to na ekonomiczny hit 302 miliony dolarów nie trafiają już do kasy grup przemytniczych narkotyków, Unikając produkcji 115 000 kg chlorowodorku kokainy.
W liczbach z 2021 r. portfel bezpieczeństwa potwierdza, że na dzień 22 lipca istniała równowaga Likwidacja 38000 ha nielegalnych upraw i konfiskata co najmniej 346 ton chlorowodorku kokainy, To o 30 procent więcej niż w tym samym okresie w 2020 roku. Coś podobnego dzieje się z liśćmi koki, z których skonfiskowano 541 ton, o 62 procent więcej niż w zeszłym roku.
Podobnie skonfiskowano „ponad osiem milionów galonów wsadu stałego, ponad 47 000 ton takiego wsadu”. Zniszczono ponad 3683 infrastruktury do produkcji nielegalnych narkotyków”. Ta ostatnia liczba odnotowała wzrost o 14 procent w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku.
Czytaj:
„Miłośnik kawy. Rozrabiaka. Nieuleczalny introwertyk. Subtelnie czarujący badacz twitterów. Wielokrotnie nagradzany mediaholik społecznościowy. Miłośnik internetu”.
More Stories
Chiny wzywają Stany Zjednoczone do porzucenia doktryny Monroe i poszanowania suwerenności Ameryki Łacińskiej, w tym Meksyku
Peruwiańska Carolina Herrera wygrywa batalię prawną o swoje nazwisko z projektantką Carolina Herrera
Włożył pizzę do kuchenki mikrofalowej, włączył się alarm przeciwpożarowy i teraz musi płacić strażakom