4 maja, 2024

Hiszpania wraca do Polski po zwycięstwie #EurovolleyU17M

Hiszpania rozpoczęła dziś swoją podróż przez Mistrzostwa Europy U17 w Podgoricy (Czarnogóra) od emocjonującego zwycięstwa 1:3 nad Polską (25-21/20-25/23-25/22-25). Drużyna Fredinsona Mosquery wiedziała, jak odwrócić trudny początek przeciwko Polakom, aby dokonać wspaniałego powrotu, zakotwiczonego w 25 punktach Mario Garcii i 20 Cesar Rachi. Hiszpania powróci na kort w ten czwartek przeciwko Czechom o 12:30.

Polska wykorzystała nerwy ekipy Fredinsona Mosquery na starcie udziału Hiszpanii w mistrzostwach Europy. Blok polski zgromadził komfortowy powrót na wczesnych etapach, wykorzystując kilka narodowych błędów, aby uniemożliwić im dotarcie do ostatniego odcinka zestawu z opcjami.

Podążając za dynamiką poprzedniego seta, Blok Narodowy rozpoczął drugiego seta od przewagi, ale poprawa w rozkładzie Ernesto Gomeza oraz wkład Rejona, Rache i Garcíi zwiększyły przewagę Hiszpanii i przywróciły wynik do wyrównania. Univerzitetski Sportsko Kulturni Center w Podgoricy.

Polska odzyskała grę i zdominowała początek trzeciego seta. Występ Polaków w zagrodzie zmusił Fredinsona Mosquera do szukania reakcji swoich zawodników z wynikiem 16-10 na tablicy wyników. Hiszpania poprawiła obronę i czytanie bloków, zyskując większą spójność w swoich działaniach. Dystans się zmniejszał, a Mario Garcia i Cesare Rachi raz po raz kończyli uderzać w końcowych etapach (23-25).

Hiszpania nie chciała, aby walka zakończyła się tie-breakiem i wiedziała, jak się wyróżnić w remisie czwartego seta. Polska nigdy nie przestała szukać tie-breaka, ale wpadła na postać Mario Garcii. Odbierający, który byłby najlepszym strzelcem turnieju z 25 punktami, prowadził po serwisie, zdobywając trzy punkty z rzędu w czwartym secie, gdy Hiszpania weszła na ostatnią partię z przewagą ucieczki. National Punch nie zawiódł i wyraźnie przypieczętował zwycięstwo.

W czwartek o 12:30 Hiszpania zmierzy się z Czechami. Drużyna z Europy Środkowej otworzyła turniej porażką 3:1 z Finlandią.