23 października, 2024

Hiszpania, Polska i Argentyna niepokonane w Pucharze ATP

SYDNEY (AP) – Hiszpania, Polska i Argentyna wygrały Puchar ATP 3:0 w swoim drugim meczu z rzędu w poniedziałek.

Po tym, jak w secie Pablo Carreo Pusta pokonał Viktora Duraோovica 6:3, 6:3, Robert Batista Aguirre pokonał Norwega Caspara Roota 6:4, 7:6 (4) i zapewnił sobie serię dla Hiszpanii.

Batista Aguirre awansował do dywizji gry pojedynczej 9-2 podczas imprezy Tag Team.

„Caspar gra niesamowitą grę w tenisa, (on) miał niesamowity występ w zeszłym roku, a dzisiaj grał dobrze” – powiedział Batista Aguirre w wywiadzie na boisku. – Dobrze oddałem jego serwis, popełniłem kilka istotnych błędów i grałem agresywnie.

Kamil Majjrsak pokonał Gruzję 6-1, 6-1, Alexandre Bakshi, dając Polsce wczesne prowadzenie, a Hubert Harkoks zapewnił sobie w deblu serię 6-7 (5), 6, 6-6. -1 nad Alexandre Metrorail.

„On (Medraveli) grał dobrze w pierwszych dwóch setach i coś mi nie wyszło. Ale bardzo się cieszę, że mogę iść do przodu i wygrywać każdy set ”- powiedział Harrocks.

Argentyna pokonała Grecję 7-6 (5), 6-1 po tym, jak Federico Delphonis pokonał Michaela Pervoloracisa 7-6 (5), 6-1, 6-3, 6-3, 6-3 w secie.

Wszystkie trzy drużyny zakończyły swoje zwycięstwo, wygrywając mecze deblowe.

Polska i Argentyna spotkają się w środę o bilet do półfinału finałów.

Majjrsak pokonał Bakshiego w 53 minuty.

„Próbowałem przenieść go (Birdie) przez boisko i myślę, że to był klucz do gry” – powiedział Majjrsak, trener byłego numer siedem na świecie Joachim Nistrom.

Chile ma szansę awansować do półfinału, pokonując Serbię 2:1.

Philip Krajinovic pokonał Alejandro Tapillo 6-4, 3-6, 7-6 (5) i dał mu prowadzenie, ale Chile wyrównało po odpadnięciu Dusana Lajovicia w trzecim secie z Christianem Karinem.

W decydującym meczu deblowym Dabilo i Thomas Barius Vera pokonali Nikolę Kasik i Madage Sabanov 6:4, 3-6, 10-7.

READ  Calvera buduje w Polsce jedną z największych w Europie stacji tankowania wodoru

„To była świetna walka z Krajinoviciem i musi znaleźć motywację po tym, jak Christian wygra swój mecz” – przyznał Toplo po wygraniu debla.

Wynik pozostawia obie drużyny 1-1 przed ich ostatnią serią grupową w środę; Chile z Norwegią, a Serbia z Hiszpanią.

Cztery drużyny, które wygrają turniej z 16 drużynami, awansują do półfinału w piątek i sobotę, a zwycięzcy spotkają się w finale w niedzielę.