28 marca, 2024

Argentyna pokona Grecję i zakwalifikuje się z Polską

Federico Delphine (44.) pokonał Michaela Pervolarakisa (399.) w pierwszej turze, a następnie Diego Schwartzman (13.) pokonał numer 4 na świecie Stefanos Tsitsipas.Argentyna musi obronić serię przeciwko Grecji. W ten sposób zwycięzca grupy D zostanie określony w interwencji z Polską we wtorek wieczorem.

Delbo po pierwszym secie (wygrana 7-5 w tiebreaku) potwierdziła różnicę w rankingu i wygrała drugiego seta 6-1. Azul, mistrz Davisa z 2016 roku, również wygrał swój pierwszy mecz z Gruzją.

Na drugiej zmianie Diego Schwartzman wykonał bardzo trudny test przeciwko Stephanosowi Tsitsipasowi. Czwarty gracz na świecie, który postanowił zadbać o siebie już na pierwszym spotkaniu z Polską, w dogrywce wygrał pierwszego seta 7:5.

Najlepszy z Ameryki Łacińskiej utrzymał swoją determinację i wygrał kolejnego seta 6:3 bez obniżania remisu. Seria zakończyła się wynikiem 2:0, a Argentyna prowadziła w grupie D.

Jednak Andrés Molteni i Horacio Zeballos dodali swoje drugie zwycięstwo, przypieczętowując 3-0: było 6-3, 4-6, 1-9 z Petrosem Tsitsipasem (bratem Stefa) i Markosem Kallovelonisem.

W Australii w środę (wtorkowy wieczór w Ameryce Południowej) argentyńska drużyna po raz pierwszy w historii spróbuje wygrać wznowiony półfinał Pucharu ATP. Polska, kierowana przez Huberta HurkaczWygrał także swój poprzedni pojedynek (w ten poniedziałek było to 3:0 dla Gruzji), więc wtorkowy wieczór w Argentynie (początek o 20:00) będzie meczem head-up.

Z drugiej strony Francisco ma nieco więcej strzałów: przekroczył rankingi konkurencji, wygrywając z Harrym Heliovara (1014) i Kolumbijczykiem Danielem Elahi Callenem (120). Na tej powierzchni zobaczy twarze w swoim debiucie w głównym losowaniu ATP Gianluca Mager (62), z Włoch, Argentyny o 5 rano (19pm czasu lokalnego). Z dokładnie tym samym rywalem w ostatniej edycji Cர்டrdoba Open wygrał Jego pierwszy hit na dużym torze. Teraz spróbuje poszerzyć rekord przeciwko graczowi urodzonemu w San Remo.