29 kwietnia, 2024

Hiszpania pokonuje Szkocję i toruje sobie drogę do Euro 2024

the Wybierz hiszpański Pokonany 2-0 Szkocja W czwartek na stadionie La Cartuja w Sewilli dołożył trzy ważne punkty w meczu zmierzającym do 1/8 finału Euro 2024. Co więcej, Iberyjczycy sprawili Szkotom pierwszą porażkę w turnieju.

Po pierwszej połowie zakończonej bezbramkowym remisem i pomimo coraz większych prób miejscowych zawodników, druga połowa obfitowała w zmienne emocje. Podobnie jak w pierwszej połowie, Hiszpania miała większe posiadanie piłki i większy zasięg, ale Szkocja po kilku partiach miała więcej przejrzystości w grze Daniego Carvajala Poza regionem.

Hiszpańska obrona czekała jednak na środek Scotta McTominaya Próbował prosto na bramkę, ale jego strzał po idealnym zakręcie trafił w dalszy słupek Unai Simon W 60. minucie mecz był jednak rozpatrywany przez VAR i został przerwany po wyraźnym faulu hiszpańskiego bramkarza.

Później zgłoszono, że oba zostały unieważnione jako nie na miejscu. W jakiś sposób nieuznany gol ożywił Hiszpanię, która wygrała dzięki zmianie Luisa de la Fuente. Pierwszym był Jesus Navas, który dośrodkował z prawej strony na pięć minut przed końcem Alvaro Morata.

Hiszpańskiemu kapitanowi udało się przemknąć obok obrońców za pomocą popcornu Angusa GunnaKto nie mógł zareagować na zbliżenie strzału. Mimo niekorzystnej sytuacji Szkocja nie poddała się i uparcie szukała wyrównującego wyniku. Jednak po serii kiepskich wyników mecz zakończył się drugim golem La Roji.

Po poślizgu Aarona Hickeya Joselu, który wszedł na boisko minutę temu, przejął piłkę na tym samym prawym skrzydle i posłał niskie dośrodkowanie. Zachód słońca w Oyhan, Zmiany dokonał także w drugiej połowie i zadebiutował w pierwszym składzie, nie bał się zamiatać przeciwnika i posłać piłkę do tylnej siatki.

Dzięki temu wynikowi Hiszpania zdobyła 12 punktów, o trzy punkty mniej od Szkotów, ale za to o jeden mecz mniej. Tak więc przy domyślnym remisie Norwegia W kolejnym meczu (zaplanowanym na niedzielę 15 grudnia) mogą zagwarantować sobie awans do kolejnej rundy, w zależności od wyników reszty grupy.

READ  Żegnaj chłopcze? Gracz Chivas będzie starał się zastąpić Christianem Calderonem

Możesz być także zainteresowany: Marco Verratti: Błagali mnie, abym został w Paris Saint-Germain