30 kwietnia, 2024

Hiszpania obroni tytuł w finale na Olivo Arena

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej

Agoni o finał paszportowy, ale szczęśliwi z powodu zdolności do cierpienia wykazanych w 50 minutach trwania meczu. Hiszpania U-19 zachowała tytuł po pokonaniu Polski 5:2 po 10 minutach dogrywki o 14:00 w finale Mistrzostw Europy na Olivo Arena. „Rojita” gra jutro. Z Portugalią Ukraina oficjalnie wygrała 4:1 w pierwszym okresie. Prowadzona przez Alberta Canelasa drużyna, która trzy lata temu wygrała Europę na Łotwie (w Rydze), musiała przebić się do granic możliwości przeciwko dyscyplinie broniącej Polski, a ich bramkarz Lach był ich najlepszym zawodnikiem. Wiele faz. Pablo Ordonez z Mengibara był w początkowym składzie i strzelił piątego gola w meczu, ale znalazł poprzeczkę.

Polacy, pokonani już przez Hiszpanię w półfinale 2019 roku, wyszli na prowadzenie po bramce Centlewskiego z rzutu karnego i ta przewaga pozwoliła im schować się z tyłu i zaskoczyć kontratak. Hiszpania zdominowała drugi okres, odwracając tablicę wyników w magicznej minucie po bramkach Alexa Garcii i Adriena Rivery, ale Polacy mieli szczęście i Turcoit wyrównał po odbiciu. Hiszpania próbowała uniknąć dogrywki, ale nie wykorzystała swoich szans aż do dogrywki, kiedy rozstrzygnęła mecz na swoją korzyść, zdobywając dwa gole Nico, trzeciego i piątego, oraz czwartego Carrasco. Cel ma zostać ukoronowany w rajskiej Olivo Arenie w finale o 19:00.

Portugalia oficjalnie pokonała Ukrainę (4:1) w meczu zdominowanym od początku przez drużynę prowadzoną przez Jose Luisa Mendesa. Poszukując śladów seniorów swojego kraju, panujących mistrzów świata i Europy, Portugalczycy znaleźli sposób na wyprzedzenie Ukrainy dzięki ruchom swoich piłkarzy i szybkiej rotacji piłki. Gol Diogo Santosa w 3. minucie utorował drogę Ukrainie, która próbowała niepokoić bramkarza Diego Velho, ale jego trener stracił już drugą bramkę, gdy grał bramkarza z Semenczenką. To Thiago zaskoczył strzałem, który zdobył decydującego drugiego gola.