5 maja, 2024

GP Meksyku |  Max Verstappen zdobywa 14. zwycięstwo w sezonie |  Sporty

GP Meksyku | Max Verstappen zdobywa 14. zwycięstwo w sezonie | Sporty

Max Verstappen Odniósł swoje 14. zwycięstwo w sezonie w Grand Prix Meksyku, pokonując rekordową liczbę 13 zwycięstw ustanowionych przez Michaela Schumachera i Sebastiana Vettela. The Dwukrotny mistrzktóry – który wyszedł z kolumna, łatwo utrzymał pierwsze miejsce przed Lewisem Hamiltonem i Sergio Perezem. Fernando Alonso został zmuszony do wycofania się na sześć okrążeń przed końcem z powodu awarii silnika w Alpach, co było jego piątym wycofaniem się w tym sezonie. Carlos Sainz zajął piąte miejsce, z którego startował, a za nim Leclerc.

Narrator sportowy

Dziękujemy za oglądanie z nami wyścigu! Mamy nadzieję, że podobał wam się wyścig i transmisja! Do końca sezonu pozostały jeszcze dwa testy! Następny przystanek, INTERLAGOS, już za dwa tygodnie w Brazylii! Dobrej nocy i czekamy na Ciebie na następnej randce!

Verstappen, Hamilton i Perez czterokrotnie zajęli pierwsze, drugie i trzecie miejsce, w tym dwa podczas Grand Prix Meksyku (2021 i 2022).

Verstappen i Hamilton wracają na podium na pierwszym i drugim miejscu, a obaj kierowcy zajęli teraz pierwsze miejsce w Formule 1 33 razy.

Wyścig się skończył.

| Okrążenie 71 | Russell zdobywa najszybsze okrążenie! Zgodnie z oczekiwaniami.

| Okrążenie 71 | Szybki obrót wydarzeńNajszybsze okrążenie George’a Russella z czasem 1:20.153.

| Okrążenie 71 | Red Bull wygrał 16 wyścigów w 2022 roku, co odpowiada drugiemu najlepszemu zespołowi w historii Formuły 1: Mercedes w 2014 i 2015 roku.

| Okrążenie 71 | Sam Max Verstappen zostaje pilotem z największą liczbą zwycięstw w tym samym roku w Formule 1 (14).

| Okrążenie 71 | WYGRAJ DLA MAX VERSTAPPEN! I wystartował 14 2022 roku!

| Okrążenie 71 | wypadek przy pracy: Wszedł do wyścigu na ostatnim okrążeniu i wyłonił zwycięzcę.

| Okrążenie 70 | Russell wjeżdża, aby pokonywać miękkie okrążenie, szukając najszybszego okrążenia.

| Okrążenie 70 | wchodzenie do dziury: George Russell wszedł do boksów.

| Okrążenie 70 | wypadek przy pracy: Max Verstappen dominuje w wyścigu.

| Okrążenie 69 | Co za stracona szansa dla Mercedesa! To była najlepsza szansa na zwycięstwo w sezonie, ale doskonałe zarządzanie oponami Verstappena mu temu zaprzeczyło.

| Okrążenie 68 | Ostatnie rundy! Verstappen wygra wyścig!

| Okrążenie 67 | VSC jest na emeryturze! Wygląda na to, że Alonso jest zły na sezon i zawodność samochodu! Opuścił samochód, ponieważ byłoby lepiej, gdyby nie zatrzymał wyścigu.

| Okrążenie 67 | Samochód bezpieczeństwa został usunięty z toru.

| Okrążenie 66 | odejść: F Alonso rezygnuje z wyścigu z powodu awarii.

| Okrążenie 66 | Żółta flaga + samochód bezpieczeństwa.

Możesz śledzić EL PAÍS Sports pod adresem Facebook s Świergotlub zarejestruj się tutaj, aby otrzymać Cotygodniowy biuletyn.