5 maja, 2024

Gladiatorzy odpadli w podwójnym towarzyskim meczu z Polską

Reprezentacja narodowa pod wodzą Guillermo Milano zakończyła się remisem składającym się z dwóch porażek z wynikiem 26:27 w pierwszym teście, pierwszym z dwóch skupień, które miały zostać przeprowadzone w Europie w ramach przygotowań do meczu i meczu South-Central Buenos Aires 2024 drugi 26:34.

Po rozegraniu dwóch bardzo dobrych meczów z reprezentacją Polski przygotowującą się do gry w Pucharze Europy Argentyna, która wprowadziła do kadry seniorskiej wielu młodych zawodników, pożegnała Legionowo z pozytywnym bilansem meczu zasadniczego. Dzięki powołaniu doświadczenia, teraźniejszości i młodości, Los Gladioders stawiło czoła podwójnej międzynarodowej walce, która pozostawiła wiele pozytywnych punktów na przyszłość zespołu.

Reprezentacja narodowa, która zapewniła sobie czwarte z rzędu kwalifikacje olimpijskie na Igrzyskach Panamerykańskich w Santiago, czeka podwójne tournée po Europie w ramach przygotowań do reprezentacji południowo-środkowej, która odbędzie się w Argentynie w dniach 16–20 stycznia w La Casa del Handball Argentina. To stwarza ryzyko dla trzech miejsc w Pucharze Świata w 2025 roku. Kontynuując ten układ, 3 stycznia udadzą się do Winterthur (Szwajcaria), aby w międzynarodowym meczu zmierzyć się z lokalną drużyną Bośni i Rumunii.

27.12.2023 Legionowo Pilka reczna Reprezentacja Polski, mecz towarzyski Polska – Argentyna N/z Maciej Gebala, Wiktor Jankowski Zdjęcie: Adam Starszynski / PressFocus 27.12.2023 National Poliowała, Legionowo Hand Match , Wiktor Jankowski Credit Adam Starszynski / PressFocus

Gladiatorzy dobrze rozpoczęli swoją prezentację na arenie Legionowa pierwszym meczem towarzyskim, który choć zakończył się porażką, miał wiele wysokich punktów indywidualnie i zespołowo. Głównie na początku meczu dominował w grze, a także na tablicy z początkowym wynikiem 4:1, by w połowie pierwszej połowy osiągnąć 10:5, a także w końcówce meczu, gdzie był przy piłce i Tuż przed końcem stracili pięć bramek.

W połowie tych dwóch świetnych fragmentów gry dla Argentyny minuty od bramki do bramki zmieniały się, a Polska w pierwszej połowie wróciła na boisko, aby odrobić różnicę po innych słabych wynikach, doprowadzając do remisu po 13:13. . Następnie po połowie drugiej połowy ruszyli do przodu z przewagą 6:2, która zadecydowała o europejskim zwycięstwie. Pomimo porażki, na sześćdziesiąt minut przed remisem, kibice Milanu opuścili pierwszy test z dobrymi nastrojami.

READ  Polska, która opuściła Argentynę, zmierzy się z Hiszpanią

Wstępny trening: Juan Barr, Facundo Cangiani, Andres Moyano, Santiago Barcelo, Nicolas Bono, Francisco Lombardi i Gaston Moreno.

Argentyna (26:27 vs. Polska): Andres Moyano (4), Facundo Cangiani (4), Santiago Barcelo (4), Francisco Lombardi (4), Gonzalo Caro Castro (3), Thomas Gannett (2), Nicolas Bono (2), Pedro Martinez (1), Gaston Moreno (1), Martin Jung (1), Juan Sago, Ramiro Benazido, Guillermo Fischer, Elian Gouks, Juan Barr i Juan Ignacio Villarreal.

W drugim teście Gladiatorzy kontynuowali swój dobry pierwszy mecz towarzyski, ale Polska stała się teraz silniejsza we wszystkich fazach meczu, ale głównie dzięki pracy w defensywie, co bardzo utrudniało argentyńskim atakom pozycyjnym. Oni. Z tego powodu pierwsze dziesięć minut zakończyło się wieloma stratami piłek i bramkami z kontrataków miejscowych zawodników.

Następnie Argentyna po piętnastu minutach wyrównała na osiem punktów, jednak miejscowi szybko ponownie powiększyli przewagę, gdyż atak ponownie stracił płynność i skuteczność, kończąc pierwszą połowę z wynikiem 17:13. W drugiej połowie dynamika nie uległa zmianie i Argentynie ponownie nie udało się zbliżyć do tabeli wyników, co nie odzwierciedlało doskonałej gry zawodników pod wodzą Milanu w obu meczach towarzyskich.

Wstępny trening: Juan Barr, Facundo Cangiani, Juan Sago, Thomas Gannett, Martin Jung, Ramiro Benacido i Gaston Moreno.

Argentyna (26:34 vs. Polska): Ramiro Benazido (5), Martin Jung (5), Francisco Lombardi (4), Pedro Martinez (3), Santiago Barcelo (3), Facundo Cangiani (2), Andres Moyano (1), Guillermo Fischer (1), Gaston Moreno (1), Juan Sago (1), Gonzalo Caro Castro, Thomas Canet, Nicolas Bono, Elian Goux, Juan Barr i Juan Ignacio Villarreal.

Zdjęcia: Polska siatkówka