28 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

G7 nie uzna granic narzuconych przez Rosję siłą

Annalena Barbock, niemiecki szef dyplomacji. Zdjęcie: Agence France-Presse

G7 „nigdy nie rozpozna” granic Rosja chce narzucić siłą w swojej wojnie na UkrainieMinistrowie spraw zagranicznych z grupy, która obejmuje siedem najbardziej uprzemysłowionych krajów świata, potwierdzili.

Nigdy nie uznamy granic, które Rosja próbuje zmienić swoją interwencją wojskową. „Będziemy nadal zaangażowani we wspieranie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy, w tym Krymu” – powiedzieli ministrowie w oświadczeniu wydanym po spotkaniu w Engels w Niemczech.

  • Niemiecka dyplomatka Annalina Barbock, której kraj sprawuje w tym roku przewodnictwo w G7, nalegała, aby Ukraina „sama się zdecydowała” w tej sprawie, „ponieważ jest jej terytorium”.

„Będziemy wspierać środki, które zostaną podjęte” – dodał Ukraina zapewnić wolność i pokój w kraju ”, Wspomniany podczas konferencji prasowej na zakończenie spotkania.

Te wypowiedzi wiążą się z intensyfikacją walk w DonbasieCzęściowo kontrolowana od 2014 roku przez prorosyjskich separatystów, Moskwa od kilku tygodni koncentruje na niej swój atak, ale bez większych postępów.

Ministrowie ponownie zapytali Rosję Aby zakończyć „wojnę, która rozpoczęła się niesprowokowana (przez Ukrainę) oraz tragiczne cierpienia i ofiary, które nadal powoduje”.

  • Poprosili również Białoruś o „przestanie ułatwiać interwencję Rosja i szanować swoje zobowiązania międzynarodowe.

Siedem krajów (Niemcy, Kanada, Stany Zjednoczone, Francja, Włochy, Japonia i Wielka Brytania) potępiło „nieodpowiedzialne groźby użycia broni chemicznej, biologicznej lub jądrowej” przez prezydenta. Rosyjski Władimir Putin.

  • G7 obiecało „przedłużyć wobec niej sankcje gospodarcze” Moskwa najechała Ukrainę do „sektorów, od których Rosja jest szczególnie zależna” i wezwał Chiny do „niepodważania” tych środków karnych.

„Żądamy, aby Chiny nie pomagały Rosji w jej agresywnej wojnie przeciwko Ukrainie i nie podważały sankcji nałożonych na Rosję za agresję przeciwko suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy” – powiedział. G7 skończone.