28 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Harvard bierze pod uwagę tylko dwa zdrowe napoje oprócz wody

Harvardsłynny uniwersytet w Cambridge, badanie, w którym rzuca światło na te z prestiżowego centrum edukacyjnego Tylko dwa zdrowe napojeOprócz wody.

Kompleksowy i szczegółowy raport podkreśla, że ​​te dwa zdrowe napoje wyróżniają się dużą zawartością przeciwutleniaczy, flawonoidów i innych substancji, które pomagają organizmowi i ogólnemu zdrowiu.

Dwa świetne napoje, które lokal poleca regularnie, to kawa i herbata.

Przeczytaj także Siedem rzeczy, które należy wiedzieć o zapaleniu wątroby

Jeśli chodzi o kawę, Harvard podkreślił w badaniu, że kilka filiżanek dziennie, bez nadmiaru i bez cukru, może pomóc zmniejszyć niektóre choroby, takie jak demencja i wzmocnić system.

Zasadniczo Harvard donosi, że umiarkowane dawki kawy mogą zwiększyć czujność i zdolność koncentracji ludzi, ale trzeba być ostrożnym, ponieważ duże ilości mogą powodować przyspieszone tętno, niepokój lub zły sen.

Badanie wykazało, że kawa bezkofeinowa jest dobrym rozwiązaniem, jeśli jesteś wrażliwy na kofeinę, a według badań zapewnia korzyści zdrowotne podobne do tych, jakie daje kawa z kofeiną.

Historyczny i tradycyjny napój

Jeśli chodzi o herbatę, prestiżowa uczelnia podkreśla, że ​​dodana do wody odpowiednio zachowuje swoje właściwości nawilżające, dlatego jest kluczem do zdrowego organizmu.

Uniwersytet Harvarda doszedł do wniosku, że dwie lub trzy filiżanki dziennie mogą zmniejszyć ryzyko przedwczesnej śmierci lub chorób serca. Oczywiście wyjaśnia to również, że jeśli zostanie zjedzony za gorąco lub w wysokiej temperaturze, może zwiększyć ryzyko raka żołądka.

chi-chen-oboelxgjr1w-unsplash.jpg

Ponadto raport zaleca ograniczenie spożycia mleka i przetworów mlecznych, a także soków lub soków do maksymalnie jednej szklanki dziennie, przy jednoczesnym całkowitym unikaniu słodkich napojów.

Raport stwierdza w swojej argumentacji, że herbata jest po wodzie najpopularniejszym napojem na świecie i jest prostym preparatem do polewania gorącą wodą liści rośliny Camellia sinensis. Jest to napój leczniczy w Chinach od III wieku naszej ery

READ  Wirusowe wideo: budują dom, używając latarni jako słupa