30 kwietnia, 2024

Francja pokonała Polskę 26:24 w pierwszym meczu mistrzostw świata w piłce siatkowej

Nedim Remilly z Francji podaje piłkę pod presją Michała Olejniczaka z Polski podczas meczu Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej w Katowicach, 11 stycznia 2023 r. © Janek Skarżyński / AFP

Katowice (Polska) (AFP) – Francja, która zdobyła rekordową liczbę sześciu tytułów mistrza świata, pokonała w środę Polskę 26:24 w pierwszym meczu mistrzostw świata w piłce ręcznej w Katowicach.

Obrońcy mistrzów olimpijskich, którzy chcą zdobyć siódmy tytuł mistrza świata 29 stycznia w Sztokholmie, mieli ciężki okres na wypełnionym 11 tysiącami kibiców stadionie skandującym „Polska, Polska!”. wiwatował skandowaniem jeden z zespołów gospodarzy. .

Francja nie mogła polegać na obu swoich najlepszych ludziach, Luce Karabaticu i Valentinie Porte, z powodu problemów.

Mecz był remisowy przy 21 bramkach na dziesięć minut przed końcem, ale Francuzi wykorzystali fakt, że jeden z ich rywali został odsunięty na bok na dwie minuty przed końcem, aby uciec 24-21 i przypieczętować zwycięstwo.

W 32-narodowym turnieju, w którym odpadnie tylko jedna drużyna z każdej grupy (z czterech drużyn), Francja zakwalifikowała się już do kolejnego etapu, grając już z Arabią Saudyjską i Słowenią.

W czwartek Hiszpania zmierzy się z Iranem z Czarnogórą i Chile w grupie A, Brazylia z innym rywalem Szwecją i Urugwaj z Republiką Zielonego Przylądka w grupie C.