28 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

fałszywy alarm! NASA potwierdza, że ​​świat się dzisiaj nie skończy z powodu zderzenia asteroidy

NASA zaprzeczyła, że ​​będzie to 6 maja tego roku Asteroida 2009 FJ1 Dotknie Ziemię, powodując „koniec świata”.

Oświadczenia pojawiły się po tym, jak niektóre media doniosły w ostatnich dniach, że ścieżka obiektu kosmicznego Zderzy się z planetą i ją zniszczy. Teoria rozpowszechniła się w mediach społecznościowych.

„Szanse na zderzenie asteroidy 2009 JF1 są bardzo małe, mniej niż 0,0001% i Asteroida jest tak mała, że ​​nie powinno to być powodem do niepokoju powiedział dr Paul W. Chodas, dyrektor NASA-JPL Center for Near-Earth Object Studies.

NASA potwierdziła, że ​​nie ma żadnego zagrożenia ze strony jakiejkolwiek asteroidy w tym czasie Przynajmniej przez następne 100 lat.

„Nasze Biuro Koordynacji Obrony Planetarnej stale monitoruje potencjalne zagrożenia ze strony asteroid i innych obiektów bliskich Ziemi”.

Z drugiej strony, dla ciekawskich, agencja kosmiczna udostępniła link, który ludzie mogą zobaczyć na własne oczy Trajektoria asteroidy 2009 JF1 W ten sposób sprawdź, czy ziemia nie jest zagrożona.

READ  WhatsApp kroki, aby zapisać czaty ze zdjęciami i naklejkami