22 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Europa ma wynalazek stulecia, ale nie w Europie

Europa ma wynalazek stulecia, ale nie w Europie

Tajemnicza kostka otoczona 3 milionami Panele słoneczne Najważniejsze w Europa, chociaż nie są one ściśle instalowane na jego terytorium. Energia słoneczna odgrywa zasadniczą rolę w energii odnawialnej, szczególnie w okresie transformacji energetycznej, w którym się znajdujemy. Jest to czyste, obfite i coraz bardziej konkurencyjne źródło energii odnawialnej.

Poprzez pomoc Unia Europejska Aby osiągnąć swój cel, jakim jest rezygnacja z paliw kopalnych, energia słoneczna przyczynia się również do promowania innowacji technologicznych i tworzenia miejsc pracy. the Panele słoneczne Nie są to jedyne urządzenia, które pozwalają ujarzmić energię słoneczną, ale cieszą się największą popularnością.

Są to konstrukcje, które wychwytują energię słoneczną i przekształcają ją w energię elektryczną. Ich struktury składają się z kilku ogniw, czyli ogniw słonecznych, które są arkuszami materiałów półprzewodnikowych pochłaniających promieniowanie fotonów słonecznych. Można je wykorzystać do różnych zastosowań. Od oświetlenia po ogrzewanie i chłodzenie.

Europa ma wynalazek z 3 milionami paneli słonecznych, który zaskakuje świat

Tam Farma fotowoltaiczna uważana za największą w Europie Dostarcza energię dwóm milionom ludzi. Jednak nie do końca się to zgadza EuropaJak wspomniano Energia Shataki. Mówimy o Elektrownia fotowoltaiczna Kalyon Karapinarobszar 2000 hektarów pustyni pokryty ponad 3,26 miliona paneli słonecznych.

Przyciągał uwagę swoimi ogromnymi rozmiarami i imponującym budynkiem kontrolnym, który został otwarty w tym roku. Pod względem technicznym jest to największa elektrownia słoneczna na świecie Unia Europejska położony w Niemcy Składa się z miliona Panele słoneczne Zadaszony obszar 500 hektarów. Jest to jednak nieistotne w porównaniu z tym, co się uważa Największy w Europie: Calyon Karapinar.

3Meria

pozbyć się Ponad 3,26 miliona paneli słonecznych rozmieszczonych na obszarze 2000 hektarówW ten sposób roślina stała się czterokrotnie większa niż fabryka niemiecka. Ma ogromną moc maksymalną wynoszącą 1350 megawatów i wytwarza dwa i pół miliona megawatogodzin energii rocznie, co wystarcza do zaopatrzenia w energię elektryczną dwumilionowego miasta.

READ  Zatwierdzenie ETF jest bliskie

Jedyne rośliny, które mogą je przytłoczyć, to gigantyczne konstrukcje Chiny. Jak już wspomnieliśmy, Farma słoneczna Kalyon Karapinar Nie ma jego dokładnej lokalizacji EuropaAle w Pustynia Karapinar, Anatolia, azjatycki region Türkiye.

To farma z panelami słonecznymi, która dostarcza najwięcej energii do Europy

jego promotorzy, Energia Calionuz siedzibą w Stambuł. Uważają ją jednak za fabrykę europejską, dlatego kilkakrotnie wymieniano ją jako najpotężniejszą fabrykę fotowoltaiczną na świecie. Europa. W 2023 r. Calion Sprzedaż 50% oferty funduszowi Emirati Fund Międzynarodowy holding w Abu Zabi Za 490 milionów dolarów.

Kolejną jego cechą jest konstrukcja, najpiękniejsze centrum sterowania na świecie zaprojektowane przez tureckie studio Belgijscy architekci Została otwarta w lutym 2024 r. Fabryka jest monitorowana i kontrolowana z tego budynku, wspartego na 86 podporach ciernych, które zapewniają jej stabilność na pustyni. Jego konstrukcja stoi na kwadratowym obszarze w orientacji nie rzucającej cieni na panele słoneczne, co jest kluczowym wymogiem projektowym.

Na czterech krawędziach dachu znajdują się panele słoneczne, a na jego czterech krawędziach znajduje się zielony obszar, z którego widać farmę fotowoltaiczną o powierzchni 20 kilometrów kwadratowych, co odpowiada powierzchni 2800 boisk piłkarskich wypełnionych panelami słonecznymi.

Krótko mówiąc, tajemnicza osłona otaczająca miliony Panele słoneczne On jest Calyon KarabinarNajwiększa farma fotowoltaiczna w Europa Znajduje się w regionie azjatyckim Turcja. Jeśli interesuje Cię świat energii słonecznej i ogniw słonecznych, nie przegap projektu, który obejmie Hiszpanię panelami słonecznymi.