22 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dwa lata po premierze marka ta nie wyprodukowała ani jednej sztuki swojego samochodu

Dwa lata po premierze marka ta nie wyprodukowała ani jednej sztuki swojego samochodu

07.05.2024 11:07

Zaktualizowano 07.08.2024 o 13:15

Kiedy wieją wiatry zmian, wielu nowych graczy stara się wykorzystać powstającą niepewność i możliwości biznesowe, aby zdobyć przewagę. Oznacza to, że w sektorze motoryzacyjnym w związku z niedawnym przejściem na bardziej wydajne sposoby poruszania się pojawiły się setki nowych sposobów. Firmy chcące zdobyć oparcie w bardzo złożonej branży.

W ostatnich dziesięcioleciach tylko nielicznym firmom udało się znaleźć miejsce wśród wielkich nazwisk w branży, więc uruchomienie firmy, która jednocześnie zamierza zaistnieć na bardzo niszowym i ekskluzywnym rynku, jest znacznie bardziej skomplikowane. Tesla ze swoimi samochodami elektrycznymi jest jedną z niewielu firm, które mogą się tym pochwalić, co w dużej mierze skłoniło wiele nowych firm do podążania jej ścieżką w zakresie pojazdów tego samego typu, ale rzeczywistość jest taka, że ​​przypadek firmy Elona Muska jest nie najczęstszy.

To może być doskonały przykład KosztPonieważ był to w zasadzie model Mustanga, do którego konieczne było wyprodukowanie kilku nowych oryginalnych części, sam Ford udzielił pozwolenia na… Opłatę za produkcję tych komponentów na licencji.

Charge 67, jak nazywa się ten model, to elektryczny „restomod” pierwszego Forda Mustanga.

Jak zauważył Charge w oświadczeniu, dwa lata później projekt nie doszedł do skutku. „Podobnie jak wiele innych firm w branży pojazdów elektrycznych, ostatnio stanęliśmy przed poważnymi wyzwaniami” – zauważa firma. „Dlatego z głębokim smutkiem informujemy, że: Ze skutkiem od dnia 31 maja 2024 r. spółka Charge Cars Ltd („Spółka”) została oddana w zarząd„.

Z pewnością ma to związek z faktem, że oprócz tego, że klasyczny samochód z napędem elektrycznym będzie skierowany do bardzo specyficznego typu klienta, każda z planowanych 499 sztuk będzie wyceniona na pół miliona dolarów.

Firma nie traci jednak nadziei i ma nadzieję, że po raz kolejny uda się ukończyć projekt: „Szczerze wierzymy, że to nie koniec 1967 roku i szukamy wszelkich sposobów, aby wrócić do pracy”.

READ  Resultados en la Lotería de Santander
Nawet bez jakichkolwiek korzyści, w praktyce firma chce znaleźć wyjście z projektu.

Podobnie jak Charge, istnieje wiele firm, które nie znalazły rentowności w świecie, w którym aby pomyślnie uruchomić projekt tego typu, trzeba od samego początku przyjąć podejście do produktu i chcesz zapewnić odpowiednią realizację rynku. Klasyczny samochód, ale elektryczny, nie wydaje się całkiem w porządku, biorąc pod uwagę jego wyniki. Zasięg 300 km i moc ładowania 50 kW również nie sprawiały, że 67-tka była tak atrakcyjna jak samochód elektryczny, niezależnie od tego, jak ładnie zaprojektowana była jej kabina.

W tym sensie, jak niedawno zauważył dyrektor generalny Rimac i Bugatti, Matty Rimac, samochody elektryczne są jak inteligentne zegarki.. Jego zdaniem społeczeństwo jest skłonne płacić duże sumy za produkty o ekskluzywnym, ale analogowym odbiorzeAlbo zapłacisz 200 000 euro za Apple Watch. W przypadku zegarka analogowego tak.