27 kwietnia, 2024

Ethan Heider prowadzi generała Arnauda DeMare z ostatnim etapem

Kontynentalny

EFE Road Race 08.05.2022

Brytyjski kolarz Ethan Hayder (Ineos Grenadiers) zwyciężył 79. edycję Tour of Poland siódmego i ostatniego dnia 177,8-kilometrowego etapu z Walsir do Krakowa, trzymając się zwycięstwa.

23-letni Heider objął prowadzenie, zajmując trzecie miejsce w jeździe indywidualnej na czas szóstego etapu, z łatwością pokonując ostatnią przeszkodę i zajmując podium polskiej rundy. Honorowe miejsca zajęli Holender Taiman Arensman (DSM) i Hiszpan Bello Bilbao (Bahrain-Victorius).

Kolumbijczyk Sergio Higuda (Bora-Hahnsgrohe), który prowadził do czwartku, zajął ósme miejsce, 32 sekundy za Heiderem. Jego rodak Harold Tejada (Astana-Kazachstan) ukończył z 53 sekundową przewagą na czternastym miejscu.

Ethan Heider wybrał w tym roku bieg po portugalskim Ju Almeidzie, zwycięzcy ostatniej edycji (2021). Wycieczka po Burgos.

Ostatni etapowy zwycięstwo odniósł Francuz Arnaud Demare (Groupama-FTJ) w sprincie w Krakowie, na drugim i trzecim miejscu uplasowali się Holender Olav Kooij (Jumbo-Wisma) i Niemiec Bill Bauhaus (Bahrain-Victorious).