27 września, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ethan Hayder wygrywa Tour of Poland 2022; Démaré wygrał ostatni etap – kolarstwo międzynarodowe

Za pomocą @Fxaviervidela

79. edycja Tour of Poland zakończyła się w piątek, kiedy Arnaud Demare (Groupama-FTJ) wygrał 177,8 kilometrową trasę między Walczirem a Krakowem. Brytyjczyk Ethan Hayder (INEOS) utrzymał prowadzenie i zdobył tytuł w klasyfikacji generalnej zawodów World Tour.

Dzień animowali Julius Johansson (IWG), Alessandro De Marchi (IPT), Jarad Trisners (LTS) i Syver Verstedt (UXT). Kwartet zanotował dobry powrót, ale nigdy nie zagroził szansom sprinterów w głównej grupie.

De Marchi był najdłużej wytrwałym kolarzem z przodu i po solowej przygodzie Nance Peters (AG2R Citroën) wyprzedził go z większości firmy. Francuzi pozwolili, aby przygoda przedłużyła się nieco dalej, ale zostali złapani na wejściu do ostatniego zakrętu, mając do przejścia tylko 5000 metrów.

Od tego momentu aż do końca wszystko zostało rozstrzygnięte w dużej grupie, ponieważ nikt nie zaatakował. Bez wielkich pociągów iz pewną dezorganizacją Pascal Ackermann prowadził na bardzo długim dystansie i musiał zaryzykować w bardzo długim tempie. Siły nie poszły z Niemcami, a Francuz Arnaud Demarre pojawił się w drużynie, która dyktowała warunki i wygrała z Olavem Kooijem i Billem Bauhausem.

Jeśli chodzi o klasyfikację ogólną, Ethan Hayder (INEOS Grenadiers) nie ma problemu z utrzymaniem przewagi na szczycie tabeli. W ten sposób 23-letni Brytyjczyk Publiczny podgląd był dobry i zdobył swój pierwszy tytuł w World Tour. Na ostatnim podium towarzyszyli mu Tyman Arensman (DSM) i Bello Bilbao (Bahrain-Victorious).

Klasyfikacje:

Franco Xavier Videla

Podoba Ci się to, co robimy? TAkPodążaj za nami Instagram Tak Świergot

Dołącz do Facebooka: Kolarstwo międzynarodowe

Copyright © 2012-2022 Międzynarodowe Kolarstwo. Wszelkie prawa zastrzeżone