25 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Eksperci ostrzegają, że „globalne ocieplenie to problem, który nie krzyżuje się między polityką a nauką”.

Eksperci ostrzegają, że „globalne ocieplenie to problem, który nie krzyżuje się między polityką a nauką”.

On Globalne ocieplenie Planeta jest w pełnym rozwoju: padają rekordy emisje Do Gazy cieplarniane (gazy cieplarniane) do atmosfery; W 2023 roku marzec bije rekord Temperatura W roku 2024 tendencja wzrostowa będzie kontynuowana.

Ponadto istnieje nie do powstrzymania ludzka tendencja do intensywnego wykorzystywania paliw kopalnych, wytwarzania zanieczyszczającej energii, działalności przemysłowej i stylu życia niszczącego nasze środowisko – twierdzą specjaliści z całego świata. Instytut Nauki o atmosferze I zmiany klimatyczneZ Narodowego Uniwersytetu Autonomicznego Meksyku (UNAM) To stwierdzenie.

„Ocieplenie planet to najpilniejszy problem, jaki ludzkość musi rozwiązać, aby przetrwać, brakuje jednak związku między polityką a nauką” – powiedział Jay Garcia, badacz i kierownik centrum. Katedra Nauk o Atmosferze.

Zwrócił uwagę, że choć sprawa ta pojawia się w niektórych wystąpieniach, to nie trafiła jeszcze do właściwych agend polityki publicznej, które ją uwzględniają, np. nie ma jej wśród propozycji kandydatów, oficjalnych Klaudia Sheinbaum I opozycja Xochitla GalvezaI kandydat Jorge Alvarez MoguncjaKto ubiega się o urząd prezydenta Meksyku w wyborach prezydenckich zaplanowanych na 2 czerwca przyszłego roku.

the UNAM Podzielił się tym podczas konferencji „Stan globalnego klimatu i Meksyku”; Emisje gazów cieplarnianych, takich jak dwutlenek węgla (CO2) i metan (CH4), stale rosną, a ich stężenie w atmosferze stale rośnie, zauważyła Graciela Benemelis de Raga, badaczka z Micro and Meso Interaction Group. .

Wyjaśnił, że temperatura planeta „Jest wynikiem równowagi pomiędzy energią pochodzącą ze Słońca i tą wytwarzaną przez planetę”; Jednakże „rosnące stężenie gazów cieplarnianych emitowanych w wyniku działalności człowieka od początku ery przemysłowej doprowadziło do braku równowagi”.

Dodał, że to, co zostało wspomniane powyżej, stanowi „efekt promieniowania” i jest szacowane na podstawie ok Siła Dla każdego z różnych składników antropogenicznych (gazy, cząstki aerozolu, chmury, zmiany powierzchni).

Ekspert tak stwierdził Siła Promieniowanie powoduje wzrost średniej globalnej temperatury na powierzchni świata. „W miarę utrzymywania się emisji planeta nadal się ociepla”.

READ  Największy rezerwat wody, jaki kiedykolwiek odkryto we wszechświecie, jest 140 miliardów razy większy od ilości wody na Ziemi – naucz mnie czegoś o nauce

Dane z Meksyku

W razie MeksykEksperci zauważyli, że do końca 2021 roku roczna temperatura powietrza wzrosła o 1,69 stopnia Celsjusza w porównaniu z początkiem XX wieku.

Wzrost i tempo wzrostu średniorocznej temperatury powietrza jest większe niż średnia światowa.

„Tempo wzrostu średniej rocznej temperatury wynosi Heterogenicznyz wyższymi wartościami na północy i południowym wschodzie” – szczegółowo opisał Benemles de Raja.

Jednocześnie to Temperatura „Jest on również niejednorodny w ciągu roku, jest wyższy jesienią i wiosną, a niższy zimą i latem”.

Jeśli chodzi o zmiany zaobserwowane w spadający W kraju tym badaczka wskazała, że ​​od początku XX wieku średnia roczna temperatura w tym regionie rosła w tempie 3,1 milimetra na miesiąc (mm/miesiąc) na stulecie.

„Zmień się spadający Jest bardzo niejednorodny. Skomentował: „Osłabło w regionach północnych, a wzrosło w centrum i na południu”.

Według informacji z EFE