25 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Drzwi samolotu Asiana Airlines zostały otwarte, gdy był w powietrzu

Drzwi samolotu Asiana Airlines zostały otwarte, gdy był w powietrzu

(CNN) – Drzwi samolotu Asiana Airlines otworzyły się, gdy miał wylądować w Daegu w Korei Południowej w piątek po południu, wysyłając wiatry do kabiny, gdy przerażeni pasażerowie trzymali się jego podłokietników, zgodnie z nagraniem z raportu.

Urzędnik linii lotniczej powiedział, że mężczyzna po trzydziestce, który siedział na fotelu awaryjnym, najwyraźniej otworzył drzwi, gdy samolot znajdował się około 213 metrów nad ziemią i około dwóch do trzech minut przed lądowaniem w mieście, 240 kilometrów na południe od Seulu.

Lokalna policja poinformowała, że ​​mężczyzna został aresztowany na lotnisku w Daegu w związku z incydentem.

Według Asiana Airlines na pokładzie było łącznie 200 osób, w tym 194 pasażerów.

Według straży pożarnej w Daegu 12 osób odniosło niewielkie obrażenia w wyniku hiperwentylacji, a dziewięć z nich zostało wysłanych do szpitali w Daegu.

Samolot został zidentyfikowany na stronie śledzenia Flightradar 24 jako Airbus 321. Leciał z wyspy Jeju, niedaleko południowego wybrzeża Korei Południowej, do Daegu.

Ekspert lotniczy Geoffrey Thomas z Airline Ratings opisał incydent jako „niezwykle dziwny”.

„Technicznie tych drzwi nie można otworzyć w locie” – powiedział CNN.

Thomas zwrócił uwagę, że prędkość lądowania A321 wynosi około 150 węzłów, co oznacza, że ​​jest on skierowany w stronę wiatrów o tej prędkości. Powiedział, że drzwi, które znajdowały się za skrzydłem samolotu, otwierały się na ten strumień.

„Wydaje się mało prawdopodobne, aby drzwi mogły zostać otwarte najpierw, a następnie wbrew przeciągom, co jest technicznie niemożliwe, ale tak czy inaczej tak się stało” – powiedział Thomas.

Nowości w przygotowaniu.

READ  Gwyneth Paltrow stanęła przed sądem za wypadek na nartach w 2016 roku