2 czerwca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Co to jest zespół Diogenesa?, który dotyka 250-kilogramowego mężczyznę uratowanego w Barcelonie

człowiek z Zespół Diogenesa Miała 48 lat i ważyła około 250 kilogramów. Wcześniej trzeba ją było ratować Generał ognia W swoim domu w El Prat de Llobregat w Barcelonie w Hiszpanii.

Syndrom to A niepokojenie zachowań, które zwykle dotyczą osób starszych, mieszkających samotnie” — napisano w hiszpańskiej gazecie El Periódico.

Zauważył: „To jest suma Porzucenie osobiste i społeczne I dla niego dobrowolna izolacja w ich domach i towarzyszy im w wielu przypadkach Akumulacja Duże sumy pieniędzy lub odpady z gospodarstw domowych.

W przypadku mężczyzny w Barcelonie wskazują na to policyjne informacje Od czasu epidemii nie wychodził z domukiedy zaczął pracować zdalnie.

„To oburzające” – grzmiał sąsiad Alejandro B., który do śmierci mieszka na tym samym piętrze co jego rodzice. Wyraża ubolewanie z powodu bezczynności służb społecznych i policji w rozwiązywaniu jasnego problemu choroby.

„Rozmawiali z nim przez telefon i byli usatysfakcjonowani, gdy powiedział im, że nic mu nie jest” – powiedział mężczyzna, który podobnie jak inni sąsiedzi prosił o zachowanie anonimowości.

Przeczytaj także Wideo: Wśród stert śmieci ratują mężczyznę ważącego ponad 250 kilogramów w Hiszpanii

El Periódico zauważył, że „w latach sześćdziesiątych pierwsze studium powiedzenia wzorzec zachowaniai ochrzczony w 1975 jako Zespół Diogenesaze wskazaniem prawdopodobnie błędnej definicji Diogenes z Sinopugrecki filozof, który przyjął i rozpowszechnił do skrajności ideały deprywacji i Bez względu na potrzeby materialne (tak zwany klasyczny sarkazm).

Według gazety objawy są takie, że „osoba cierpiąca na to zaburzenie charakteryzuje się izolacją społeczną i posuwa się nawet do tego, że ogranicza się do swojego domu, oprócz Całkowite zaniedbanie sprzątania Od niego i całej higieny osobistej.

Dodał, że zachowania „często spotyka się u osób starszych, które czują się samotne, często z powodu śmierci współmałżonka lub bardzo bliskiego członka rodziny. Oprócz czynników takich jak np. trudności ekonomiczne Mogą zachęcać do takiego zachowania, ale nie jest to główny czynnik, ponieważ znane są przypadki osób o wysokim statusie społeczno-ekonomicznym i imponujących karierach zawodowych. Krótko mówiąc, jest Głównym czynnikiem jest jedność co powoduje to zaburzenie.

READ  Którzy przywódcy wezmą udział w Szczycie Ameryk 2022, a którzy nie?

Zaznaczył, że „leczenie powinno rozpocząć się od wykrycia groźnych stanów, przyjęcia do szpitala ogólnego lub oddziału geriatrycznego, opracowania metodologii zaburzeń medycznych, a diagnoza jest konieczna, by wiedzieć, na czym polega choroba”. Patologia Norma, która generuje to zachowanie”.

Jednak „problem polega na tym, że same osoby dotknięte chorobą zwykle odmawiają pomocy społecznej”.

Intena 3 zgłosiła kolejny przypadek: „Mieszkańcy budynku Morata de Tajuna (Madryt) Są zdesperowani, ponieważ jeden z mieszkańców cierpi na zespół Diogenesa. Zapewniają o tym tych, którzy tam mieszkają Zapachy są nie do zniesienia Codziennie przeprowadzają fumigację w obawie przed namnażaniem się bakterii i infekcji”.

Przeczytaj także Pasażer otwiera drzwi awaryjne samolotu w trakcie lotu w Korei Południowej: 12 osób jest rannych

Zapisz się tutaj Aby otrzymywać nasze biuletyny z codziennymi wiadomościami, opiniami i wieloma innymi opcjami bezpośrednio na swój adres e-mail.

MK