20 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dogecoin, Shiba Inu, Pepe: który memecoin ma największy potencjał?

Dogecoin, Shiba Inu, Pepe: który memecoin ma największy potencjał?

W momencie pisania tego tekstu rynek memecoinów znajdował się na pewnym poziomie Kapitalizacja rynkowa wynosi 44 miliardy dolarów, a wolumen obrotu 13 miliardów dolarów W ciągu ostatnich 24 godzin.

Tak! Memecoiny pozostaną na rynku, a ich pozycja na przestrzeni lat pokazuje, że nie są to zwykłe „memy”, ale prawdziwe aktywa, przez wielu uważane za „waluty małych inwestorów”.

Ale przy tak wielu opcjach, która z nich ma dziś największy potencjał?

Przy tej okazji przeanalizujemy trzy główne waluty pod kątem kapitalizacji rynkowej: ich potencjał, technologię i słabości, a także pozostawimy analizę ich ceny.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin jest królem memecoinów nie tylko ze względu na wielkość swojej kapitalizacji rynkowej, ale także dlatego, że jako pierwszy ogłosił się memecoinem.

DOGE został wydany w grudniu 2013 roku przez Billy'ego Marcusa i Jacksona Palmera i pierwotnie był satyrą na ówczesny rozwój kryptowalut.

Jeśli chodzi o technologię blockchain Dogecoin, pierwotnie była ona oparta na blockchainie Litecoin. Ponadto algorytm Scrypt, w przeciwieństwie do algorytmu SHA-256 Bitcoina, jest bardziej energooszczędny i wymaga mniej zasobów obliczeniowych.

Rozwój cen DOGE w ubiegłym roku. Źródło: CoinMarketCap

Zalety i wady Dogecoina w porównaniu z Shiba Inu i PEPE

Zacznijmy od omówienia jego zalet:

  • Jeśli chodzi o inwestycje, DOGE ma reputację pioniera memecoinów i posiada najstarszą społeczność w sieci. Oprócz posiadania największej wartości rynkowej. Dlatego jest to najbardziej „godna zaufania” kryptowaluta w tym sensie.
  • Czynnik technologiczny również odgrywa ważną rolę: tak, to prawda, że ​​​​ma kilka wad, które omówimy później. Jednak Dogecoin jest bardziej zaawansowanym blockchainem i dlatego jest gotowy do szerszego zastosowania komercyjnego.
  • Drugim plusem jest to, że ma wsparcie Elona Muska, choć nie wspominał o tym od 2022 roku. Przy niedawnym wzroście to właśnie wsparcie biznesmena wypchnęło jego cenę do pierwszej dziesiątki.
  • Wreszcie Dogecoin jest znacznie mniej zmienny niż poprzednie kryptowaluty. Chociaż nie oznacza to, że ma niską zmienność w porównaniu z resztą aktywów kryptograficznych.
READ  Estafa BBVA: la nueva estafa para clientes y tarjetahabientes - el Sol de México

Wspomnijmy teraz o jego głównych wadach:

Niektóre wady Dogecoina, które wielu inwestorów widzi, są związane z jego niską siłą wzrostu. Przynajmniej z historycznego punktu widzenia DOGE, jako starszy, można interpretować jako mający mniejszą siłę wzrostu.

Pomimo perspektyw na przyszłość, analitycy wydają się przyznawać jej większy potencjał wzrostu niż pozostałym dwóm walutom.

Jednak analizy te są całkowicie subiektywne i nie mają za sobą zbyt wielu podstaw technicznych.

Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu to kryptowaluta stworzona w 2020 roku i można ją uznać za gwiazdę memecoinów 2021 roku. Obecnie jest notowana jako druga co do wielkości memecoin i zajmuje 12. miejsce wśród kryptowalut o największej kapitalizacji.

Jeśli chodzi o technologię, warto zauważyć, że kryptowaluta ta jest tak naprawdę tokenem utworzonym na blockchainie Ethereum. Podobnie jak inne waluty memowe, o których wspomnieliśmy, została ona opracowana wyłącznie z myślą o byciu „walutą”, a nie za nią kryły się inne narzędzia.

Ewolucja cen SHIB w ciągu ostatniego roku. Źródło: CoinMarketCap

Zalety i wady Shiba Inu vs Dogecoin i Pepe

Główną przewagą Shiba Inu nad pozostałymi dwiema walutami jest to, że ma znacznie silniejszy marketing. Społeczność SHIBA jest bardzo aktywna, więc media społecznościowe są pełne wzmianek.

Jeśli chodzi o markę, jej użytkownicy postrzegają ją jako atrakcyjną markę i fajną społeczność, do której warto należeć, choć każda ocena jest wyjątkowa i subiektywna.

Z drugiej strony ta kryptowaluta jest bardziej aktywna niż inne pod względem rozwoju technicznego: stale trwają prace nad propozycjami takimi jak Shibarium, sieć drugiej warstwy zarządzająca zdecentralizowanymi aplikacjami.

to jest sposób Chiba ma bardziej rozwinięty ekosystem Obejmuje to aplikacje takie jak Shibaswap, Shibarium i mechanizmy spalania tokenów.

Jeśli teraz zwrócimy uwagę na wady, musimy wspomnieć o następujących kwestiach:

  • Wady porównania Dogecoin mogą wynikać z faktu, że istnieje on na rynku znacznie krócej, a technologia jest mniej rozwinięta, jeśli weźmiemy pod uwagę, że Dogecoin ma własny blockchain.
  • Natomiast jeśli porównamy to z PEPE, będzie niewiele wad, jak sobie wyobrażamy. Można jedynie powiedzieć, że PEPE jako stosunkowo nowa kryptowaluta odnotowuje większe wzrosty na wykresach rocznych i miesięcznych.
READ  Dos tiendas de California fueron saqueadas el Black Friday

Dziecko dziecko)

Mówiąc o PEPE, mówimy o jednej z historii sukcesu kryptowalut 2023 roku. Została uruchomiona w kwietniu 2023 roku, dlatego w chwili pisania tego artykułu niedługo będzie obchodzić rok swojego istnienia. od tego czasu Cena PEPE wzrosła aż o 9430%.

Obecnie PEPE notowany jest na 48. pozycji w rankingu kryptowalut o najwyższej kapitalizacji rynkowej. Podobnie ma dużą liczbę sygnałów społecznościowych i dość aktywną społeczność w sieciach społecznościowych.

Pod względem parametrów technicznych, podobnie jak SHIBA, PEPE jest uruchamiany w sieci Ethereum i nie ma własnego blockchainu, takiego jak Dogecoin.

Warto również zauważyć, że PEPE składa hołd popularnemu memowi „Pepe the Frog”, memowi stworzonemu w pierwszej dekadzie XXI wieku przez rysownika Matta Furie.

Ewolucja cen PEPE w ciągu ostatniego roku. Źródło: CoinMarketCap

Zalety i wady dziecka

Pierwszą zaletą Pepe i jedną z jego głównych atrakcji w porównaniu z innymi wymienionymi walutami memów jest to, że Deflacyjny, co oznacza, że ​​przy każdej transakcji Pepe spalana jest niewielka ilość tokenów.

Kolejną zaletą, o której możemy wspomnieć, jest to, że ponieważ jest to stosunkowo nowa kryptowaluta, niektórzy inwestorzy mogą dostrzec większy potencjał i możliwości wzrostu.

To drugie jest tylko wyobrażeniem i nie musi tak być, ale wydajność, jaką miała w momencie swojego istnienia, motywuje tego typu koncepcję.

Jako wadę można też wspomnieć o tym, że jest stosunkowo nowy, co może wiązać się z większym ryzykiem. Ma też znacznie mniejszą społeczność.

Kup DOGE, SHIB lub PEPE?

Analizując te trzy projekty, przynajmniej pod kątem ich najważniejszych cech, zyskujemy lepszy wgląd i większe zróżnicowanie. Przed wydaniem orzeczenia należy jednak zwrócić uwagę na ważną sugestię:

Twoja inwestycja będzie również zależała od aktualnego momentu, w którym znajduje się każda kryptowaluta. Dodatkowo będzie to zależeć od tego, jakim typem inwestora jesteś..

Jeśli chcesz mieć mniej zmienną i bezpieczniejszą inwestycję w dłuższej perspektywie, prawdopodobnie powinieneś wybrać DOGE. Zatem Pepe byłby bardziej ryzykowną inwestycją, a SHIB byłby sercem obu.

READ  Oto historia Daniela Zarata, młodego człowieka, który porzucił studia, by zarabiać ponad 50 milionów miesięcznie

Warto również zauważyć, że w tej chwili, gdy obserwujemy ogromne wzrosty na rynku altcoinów, w obliczu ekscytacji trudno jest rozpoznać, które z nich będą działać lepiej.

Co więcej, po byczych miesiącach wzrasta ryzyko silnej korekty, dlatego radzimy przeprowadzić głębszą analizę i studia przed inwestycją.

Chcesz być na bieżąco ze światem kryptowalut? Zapisz się teraz do Kanał WhatsAppa Z CryptoTendencii! Tutaj natychmiast otrzymasz najważniejsze informacje na temat Bitcoina, Altcoinów, DeFi, NFT, Blockchain i Metaverse.